15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Şehit ve Gazilerimizi Saygıyla Anıyoruz

14.07.2017

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Şehit ve Gazilerimizi Saygıyla Anıyoruz

Demokrasi tarihimizin en alçakça saldırılarından birisine şahit olduğumuz 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren bir yıllık süreyi geride bıraktık. Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini doğrudan hedef alan bu hain saldırı, devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu kahramanca mücadele sayesinde bertaraf edilmiştir.

Türk milleti olarak bu saldırı karşısında bir yıldır önemli sınavlar veriyoruz. Yaşadığımız bu acı olayın yaralarını sarmanın yolu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kuruluşuna öncülük ettiği laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin o dönemde ortaya koyduğu vizyondan, demokrasiden ve hukukun üstünlüğüne olan bağlılıktan taviz vermemekten geçmektedir.

İnanıyoruz ki; milletimizin ve devletimizin geleceğini bu temeller üzerinden inşaa etme kararlılığı, milli birlik ve bütünlüğümüzün sarsılmaz öğesidir.

Bu vesile ile ülkemizin maruz kaldığı bu hain darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamını yitiren şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmet ile anıyor, gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla,
1907 Fenerbahçe Derneği