1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ, MEF ÜNİVERSİTESİ VE HYPE SPORTS INNOVATION'DAN TÜRKİYE'DE BİR İLK

11.09.2018

1907 FENERBAHÇE DERNEĞİ, MEF ÜNİVERSİTESİ VE HYPE SPORTS INNOVATION'DAN TÜRKİYE'DE BİR İLK

1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi, dünyanın en büyük küresel spor inovasyonu ekosistemi olan HYPE Sports Innovation ile Türkiye'de bir ilke imza atıyor.

Spor endüstrisinde artan ihtiyaçların karşılanması adına yenilikçi fikirlerin doğması ve gelişmesine öncülük eden HYPE Sports Innovation'ın, ağırlıklı olarak artırılmış sanal gerçeklik, akıllı stadlar, E-Spor, E-Ticaret, sporcu sağlığı, medya ve yayın teknolojileri, sporcu performans ve istatistik takibi, giyilebilir teknoloji konularına odaklı çalışmaları bulunuyor.

Aralarında Dünyaca ünlü markaların, spor kulüplerinin, federasyonların ve akademisyenlerin de bulunduğu 30.000'den fazla üyesiyle dünyanın en büyük küresel spor inovasyonu ekosistemi olan HYPE Sports Innovation, 1907 Fenerbahçe Derneği ve MEF Üniversitesi arasında yapılacak iş birliğiyle ağırlıklı olarak Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu'da yer alan spor sektöründeki girişimcilere fırsatlar sağlanacak.

Bilgilendirme toplantısı ve imza töreni 17 Eylül Pazartesi günü saat 13.00'te, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Sayın A. Ruşen Çetin, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Rıfat Perahya, MEF Üniversitesi Rektörü Sayın Muhammed Şahin, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Erhan Erkut ve HYPE Sports Innovation Bernd Wahler, HYPE Chairman and former Adidas CMO Ilan Hadar, HYPE CEO Nir Ben Lavi, HYPE MEF-1907 Fenerbahçe SPIN Accelerator CEO'sunun katılımlarıyla 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilecek.