2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler ve Vestel Venus Sultanlar Ligi fikstürleri çekildi

07.08.2018

2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler ve Vestel Venus Sultanlar Ligi fikstürleri çekildi

2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi fikstürleri, Ankara Volley Hotel Toplantı Salonu'nda çekildi. Kura çekiminde Kulübümüzü, Voleybol Şubemizin İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu temsil etti.

Efeler Ligi'nde Fenerbahçemiz ilk hafta sahasında Jeopark Kula Belediye'yi ağırlayacak. Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin ilk haftasında ise Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, Beşiktaş'ı konuk edecek.

Kura çekimine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, Kurum Avukatı Merve İlhan, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Çok değerli Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi kulüplerimizin başkan ve kulüp temsilcileri hepiniz hoş geldiniz. 2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin Türk sporuna, Türk voleyboluna, kulüplerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Her yıl olduğu gibi 2018-2019 sezonunda Türk voleyboluna yakışır bir şekilde fair play içerisinde, centilmence geçmesini temenni ediyorum. Milli takımlar faaliyetlerinde sizlerin de bildiği üzere A Milli Bayan Voleybol Takımımız, yenilenen adıyla Milletler Ligi'nde büyük bir başarıya imza atarak final oynadı ve Dünya 2'ncisi oldu. A Bayan Milli Takımımız, elde ettiği bu başarı ile birlikte bir kez daha ülkemizin gururu oldu. Bu başarıda en önemli payın kulüplerimizin olduğunun altını çizmek isterim. Kulüplerimizin; oyuncularımızın bu noktaya gelmelerinde göstermiş oldukları gayret, mücadele ve verdiği emek küçümsenemez. Tüm kulüplerimiz ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Yeni sezonun tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ın ardından söz alan Türkiye Voleybol Federasyonu Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, kulüp temsilcilerini yeni sezon ve lig statüleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Efeler Ligi 1. Hafta Karşılaşmaları

Fenerbahçe-Jeopark Kula Belediye
İkbal Afyon Belediye Yüntaş-Arkas Spor
Galatasaray-İnegöl Belediye
Tokat Belediye Plevne-İstanbul BBSK
Arhavi Belediye-Maliye Piyango
Ziraat Bankası-Halkbank

Efeler Ligi'nde 1. Devre Karşılaşmaları 14 Ekim-16 Aralık 2018 tarihleri arasında, 2. Devre 6 Ocak-9 Mart 2019 tarihleri arasında, play-off ve Baraj Etabı karşılaşmaları ise Mart, Nisan ve Mayıs 2019'da oynanacak.


Efeler Ligi fikstürü için tıklayınız

Vestel Venus Sultanlar Ligi 1. Hafta Karşılaşmaları

Fenerbahçe-Beşiktaş
Halkbank-Beylikdüzü Voleybol İhtisas
Vakıfbank-Karayolları
Nilüfer Belediye-Eczacıbaşı
Galatasaray-Çanakkale Belediye
Aydın Büyükşehir Belediye-THY

Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde 1. Devre Karşılaşmaları 3 Kasım -26 Aralık 2018 tarihleri arasında, 2. Devre karşılaşmaları 13 Ocak-10 Mart 2019 tarihleri arasında, Play-off karşılaşmaları ve Baraj Etabı karşılaşmaları ise Mart, Nisan ve Mayıs 2019'da oynanacak.

Vestel Venus Sultanlar Ligi Fikstürü için tıklayınız