Anadolu Efes 67-65 Fenerbahçe Beko

03.03.2019

Anadolu Efes 67-65 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 20. haftasında Anadolu Efes'in konuğu oldu. Ekibimiz mücadeleden 67-65 mağlup ayrılırken, Takımımızın en skorer oyuncusu 14 sayıyla Kostas Sloukas oldu.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan mücadeleyi Başkan Vekilimiz Semih Özsoy'un yanı sıra Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş ve Burak Çağlan Kızılhan da izledi.

Zeljko Obradovic'in yönetimindeki Ekibimiz parkeye; Ali Muhammed, Marko Guduric, Luigi Datome, Kostas Sloukas, Nicolo Melli ve Jan Vesely beşiyle çıktı.

Hava atışıyla başlayan mücadelede ilk sayılarımız Nicolo Melli ile gelirken, Anadolu Efes Vaisilije Micic'in turnikesiyle 8-7 öne geçti. Takımımız bu bölümde hücumda ve savunmada sıkıntılar yaşadı ve periyotu 20-15 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe Kostas Sloukas'ın iki sayılık isabetiyle başlayan Fenerbahçe Beko, Luigi Datome ile farkı 1 sayıya indirdi(20-19). Ev sahibi ekip James Anderson ile sayılar üretse de Takımımız Melih Mahmutoğlu'nun üçlüğüyle durumu 23-22 yaptı. Büyük çekişmeye sahne olan ikinci periyotun sonucunu Nicolo Melli'nin serbest atışları belirledi ve iki takım da soyunma odasına 31-31 eşitlikle gitti.

Kalinic'in faul çizgisinden bulduğu bir sayıyla ve Datome'nin üçlüğüyle toplam 4 sayı ürettiği bir hücumla üçüncü çeyreğe başlayan Fenerbahçe Beko, Ergin Ataman'a mola aldırdı. Mola dönüşünde de etkisini kaybetmeyen Takımımız, çeyreğe üçlükleriyle damga vuran Datome ve Kalinic ile farkı 6 sayıya çıkardı. Son bölümde Anadolu Efes Micic'in serbest atışlarıyla farkı üçe indirse de Fenerbahçe Beko, çeyreği 45-48 önde tamamladı.

Jan Vesely'nin iki sayılık alleyoop'uyla başlayan dördüncü çeyrekte Ekibimiz, Sloukas ile farkı 8 sayıya kadar çıkardı(45-53). Ev sahibi Larkin ile sayılar üretse de Ali Muhammed'in üç sayılık isabetiyle fark çift hanelere çıktı. Ancak son bölümde Sertaç Şanlı ve James Anderson ile yakaladığı fırsatları değerlendiren Anadolu Efes skoru 63-63'e getirdi. Çeyreğin son dakikaları oldukça çekişmeli geçerken, son 1 dakikaya önde giren taraf ev sahibi ekip oldu. Fenerbahçe Beko, Sloukas ile James Anderson'un basketine karşılık verse de yeterli olmadı ve mücadeleden 67-65 mağlup ayrıldı. Takımımızın en skorer oyuncusu 14 sayıyla Kostas Sloukas olurken, onu 12 sayıyla Luigi Datome takip etti.

Fotoğraflar: Burak Saltık