Asr-ı Fener Olimpiyat ve Spor Kütüphanesi’ndeki Yerini Aldı

06.04.2017

Asr-ı Fener Olimpiyat ve Spor Kütüphanesi’ndeki Yerini Aldı

Derneğimiz tarafından Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 100. yılı anısına limitli sayıda hazırlanan Asr-ı Fener Kitab, Olimpiyatevi binasında bulunan Olimpiyat ve Spor Kütüphanesi'nde yerini aldı.

Yaklaşık 40 kişilik bir çalışma grubu tarafından iki yıl süreyle devlet ve özel arşivlerden 50 bin fotoğraf ve belge taranarak oluşturulan Asr-ı Fener'in özel bir nüshası düzenlenen törenle Olimpiyat ve Spor Kütüphanesi'ne teslim edildi. "Fenerbahçe tarihini Olimpiyat meşalesi ile aydınlatmış Türkiye Milli Olimpiyat Komitesine şükranlarımızla" yazısıyla başlayan, 500 sayfa ve 30 kilo ağırlığındaki kitap kütüphane içerisinde özel vitriniyle sergilenecek.

Törende Derneğimiz adına Kurucu Üyemiz ve Asr-ı Fener Derleyicisi Melih Esen Cengiz, Genel Sekreterimiz Haşim Durusel, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Orlando Carlo Calumeno ve Can Gebetaş bulunurken, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi adına; Genel Sekreter Yardımcısı Yalçın Aksoy, Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Porsun, TMOK üyelerinden Oktar Tertemiz, Erdoğan Arıpınar, Teoman Güray, Doç. Dr. Bilge Donuk, Üyeler ve Komisyonlar Koordinatörü Pınar Kaçar yer aldı.