Aykut Kocaman’dan Açıklamalar

16.10.2017

Aykut Kocaman’dan Açıklamalar

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Evkur Yeni Malatyaspor karşısında elde edilen 3-1'lik galibiyetin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Öncelikle maç öncesine giden Aykut Kocaman, “Önümüzdeki hafta oynayacağımız maçın önemini arttırmak için, mutlak ve mutlak kazanmamız gereken bir maçtı. Maç eksiği de olsa 11 puan gerideydik. Mutlaka kazanmak zorundaydık. Bir şey söylenemeyecek maçlardan bir tanesiydi. Kendimizi tekrar yarışın içine güçlü bir şekilde atabilmek için kazanmak önemliydi. Temel amacımız kazanabilmekti ve kuvvetli bir oyunla kazanabilirsek ne ala diyorduk. Kuvvetli bir oyunla kazandık. Malatyaspor da karşılık verdi. Açık oyunları işimize geldi. Farkı açma şansımız vardı” dedi.

Galatasaray maçı ile ilgili soru üzerine Kocaman, “Puan kaybetme lüksümüz yok. Bu düşünceyle Arena'ya gideceğiz ve düşüncelerimizi gerçekleştirmek için de her şeyi yapacağız. Bu maç da bize fırsat sundu Moral yükleme ve özgüven tazelemesi oldu. Galatasaray maçına odaklanacağız. Ezeli rekabetin de ötesinde de lige çok iyi başladılar. Bizim galibiyete ihtiyacımız var” diye konuştu.

Basın Toplantısı

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman'ın yaptığı maç değerlendirmesinden sonra medya mensuplarının sorularına verdiği yanıtlardan derlediklerimiz;

"Maç öncesi nasıl bir görüntü verdiğimi bilmiyorum ama en azından kendi içimde gergin olmadığımı söyleyebilirim. Zirve içinse bu kadar fark doğru değil. Maça çıkarken fark 11. Temel olarak kafamdaki şey, devreye kadar çevirebilir averajla gitmek. Devre sonrası daha farklı olacağını tahmin ediyorum.

Hemen hemen bütün kararlarında büyük ihtimalle duygularıyla karar verdi. Zaman zaman bizim lehimize de kararı var. Galatasaray maçında sonuç ne olursa olsun, lig bitmeyecek. Ligin üst sırasındaki takımlarıyla art arda oynayacaklar. Puan ortalamasının normale döneceği maçlar olarak gözüküyor. Bu maç belirleyici olmayacak. İhtiyacımız kazanmak. Oynayacağız, mücadele edeceğiz. Kazanarak döneceğimizi düşünüyorum.

Olması gerekenden 4-5 puan gerideyiz. Kendi oyunumuzu geliştirmek; puan ortalamaları mutlaka düşecek. Kendi puan ortalamamıza yürümeliyiz, takım bir arada daha fazla olduğu zaman çok daha iyisi olacak. Bekleyip göreceğiz.

Ülkemizdeki hakemlik yapan, bütün hakemlere güvenme arzusu en yüksek insanlardan bir tanesiyim. Söylediğiniz isimler de (Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır) eğrileri, doğruları ve yanlışlarıyla çok tecrübeli hakemler. Doğru hakemlik yapmaları gerektiğine inanıyorum.

Maç sonunda hakemlerinin rolü olduğu gerçek. (Tudor'un açıklamaları) Yanlışlıklar orantısı uzun zamandır Fenerbahçe'nin aleyhine. Halen de devam ediyor. Bu sene en çok yakınan insanlardan bir tanesiyim."