Aykut Kocaman’dan Maç Sonrası Açıklamalar

09.07.2017

Aykut Kocaman’dan Maç Sonrası Açıklamalar

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Romanya'nın Juventus Bucuresti takımı ile oynadığımız hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu. Yeniden Fenerbahçe camiasında yer aldığı için heyecanlı olduğunu söyleyen Aykut Kocaman, maçı değerlendirdi ve yapılması gerekenleri sıraladı. İşte Teknik Direktörümüzün yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalardan derlediklerimiz;

Çok büyük bir camia. Uzun yıllar futbol oynadığım, antrenörlük yaptığım bir yer. Beklentileri bilmek her şeyden evvel insanı heyecanlandırıyor. Beklentilere cevap vermek için de her zaman yoğun bir çaba içinde olacağız.

Temel hedef, 27 Temmuz'daki ön eleme maçına hazırlanmak. Bundan sonraki 4 maçı da bu şekilde değerlendireceğiz. Taraftarların temel isteği her maçı kazanmak. Takımda 2 temel değişiklik yapmak zorundayız. Birincisi geçen sezonu adam adam oynayan takım vardı. Bunu alan ve adama çevirmek zorundayız. Adam adamayı oynarken de daha fazla, kendi adamları odaklı ve aynı zamanda ikinci bölgede bekleyerek oynayan bir takım vardı. Şimdi bunu üçüncü bölgeye itmek zorundayız. Önde oynamayı başaran bir takım haline geleceğiz. 27'sine kadar bazı şeyleri oturtabilmek temel amacımız.

Önümüzdeki dönemler, bize daha olgun, daha net, daha kaliteli ve sürdürülebilir takım olma açısından değerli veriler verecek. Bu maçta öyleydi. İlk yarıda en önemli problemimiz özellikle atak halinde iken pozisyon kayıplarıydı. Önde oynamak çok güzel ama doğru pozisyon almadığınız sürece çok fazla pozisyon verme durumu da yaratıyor. Bunları gidermeye çalışacağız.

Yorgunluk net bir şekilde gözüktü. Gollerden sonra oyuncular ritimi yükseltmek zorunda kaldılar. Yoğun çalışmaya devam edeceğiz. Beraber oynama, fizik gücünde de karşılık verme ve üstünlük sağlamak istiyoruz. Bu dönem biraz daha fazla çalışma zamanı.

Kjaer, Skrtel, Dirar takıma geç katıldılar. Maça başlamaları için henüz çok erkendi. Önümüzdeki maçlarda yavaş yavaş takıma dahil olacaklar.”