Aykut Kocaman: "Sahada son derece arzulu bir takım vardı"

13.12.2017

Aykut Kocaman: "Sahada son derece arzulu bir takım vardı"

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Adana Demirspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, "Bütün olarak değerlendirmek gerekirse benim gördüğüm son derece arzulu bir takım vardı. İlk maçın skorunu düşünmeden tatlı rekabeti zorlayan bir grup vardı. Bunun farklı grupla yapıldığını görmek benim için sevindirici oldu. Bunu lige ve kupaya yansıtmak arzumuz.” dedi.

Aatif Chahechouhe'nun performansını da değerlendiren Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, “Aatif böyle bir oyuncu olduğu için burada. Aatif gibi her oyuncu futbolda bazı tekniklere sahip olduğu için burada. Aatif şu anda doğru oynuyor. Sadece Aatif için değil her oyuncu doğru olduğu için avantaj var. Son derece sevindirici. Fiziksel olarak bilinen bir oyuncu, teknik kalitesi şut seviye yüksek. Bunları bütün halinde verebileceğini görmek hem kendi adına hem de takım adına büyük bir kazanç.” ifadelerini kullandı.

Takımımızın son dönemdeki galibiyet serisi ve yükselişi hakkındaki görüşleri de sorulan Aykut Hoca, “İnanılmaz yükseliş olduğunu düşünmüyorum, bu bir gidişat. 8 tane resmi maç oynadık. Mağlup olduğumuz Akhisar maçından sonraki süreçte 2 tane de kupa maçı oynadık. Fenerbahçe'nin olacağı yer burası. Bu seviyede devam edersek o zaman bazı şeylerden bahsedebiliriz. Şu andaki durumu biraz daha seyretmek, biraz daha hataları azaltmak, biraz daha üzerine ne koyulabilir ve bunları düşünmek, ardından da gelişmeleri izlemek şu andaki en büyk derdim ve beklentim. Bunları söylerken de hemen Karabükspor ve Konyaspor maçlarını bu gidişatın arkasına bağlamamız gerekir ki, sonrası için ağzımız dolu dolu bir şeyler söylememiz lazım.” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Transfer konusuna da açıklık getiren Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, "Transfer en zor soru. Sezon başında dediklerimde yarar var. Bütün oyuncularım çok değerli. Onların o değerini ortaya çıkarmak ve bir ideal uğruna toplayıp sonra hedefe doğru yürümek, esas en önemli transfer burası. İlk önce oyuncu grubunu değerlendirmek. İkinci büyük transfer taraftar. Üçüncüsü son iki haftayı kayıpsız geçerek sakin kafayla çalışabiliriz. Sezon başı bunu yapamamıştık. Takviye yapmamız gereken bir yer olursa ve uygun bir oyuncular bulabilirsek ancak bunu da ikiye bölmek gerekiyor. Yerli transfer bir takım kriterler istiyoruz yabancı transferi daha kolay, daha açık. Ancak onu da yapabilmek için şu anda Eljif'le beraber 15 yabancı oyuncumuz var. Hepsini bir araya getirerek doğru nedir diye düşünüp ona göre bir şey yapmak isteyeceğiz.” dedi.

Son olarak futbolcumuz Robin van Persie'yle ilgili konuşan Aykut Kocaman, “Persie'nin olmaması tamamen kadro seçimi. Ancak Persie'yle ilgili konuşurken hem takım hem kendisiyle ilgili sıkıntı yaratmak istemem. Hakikaten kariyeri ve seviyesi itibariyle çok çok üst seviyede bir oyuncu. Onun Fenerbahçe'deki varlığı her azman Fenerbahçe için bir değerdir. Önümüzdeki günleri kendisiyle konuşmamız daha uygun olacaktır. Buradan cevap vermenin anlamı yok." diyerek sözlerini noktaladı.