Başkan Adaylarının Temsilcileri Kongre Alanını Gezdi

01.06.2018

Başkan Adaylarının Temsilcileri Kongre Alanını Gezdi

Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, başkan adaylarının temsilcileriyle birlikte kongrenin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Metin Doğan, eski yöneticilerimizden Semih Özsoy ile Stat Müdürümüz Ayhan Bak, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde seçim alanını gezerek bilgiler aldı.

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Asbaşkanlarımızda Şekip Mosturoğlu ve eski yöneticilerimizden Semih Özsoy, Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalar yaptı.

Vefa Küçük: “Kongremizin Fenerbahçe'ye hayırlı olmasını diliyorum”

İki taraf arasında herhangi bir anlaşmazlığın olmadığını belirten Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, “Herhangi bir anlaşmazlık yok. Taraftarların farklı istekleri oldu ancak orada da müşterek çözümü bulduk. Hafta sonu Fenerbahçe'ye yakışan, tarafsız, adil, şeffaf bir genel kurul geçiririz. Sandık sayımları bittiği zaman da, sandıktan hak eden kimse O başkan adayımızı Fenebahçe'nin Başkanı olarak ilan ederiz ve O'nun yanında ve emrinde camia olarak kenetlenerek; yolumuza devam ederiz. Geldikleri için her iki tarafa da teşekkür ediyorum” dedi.

Üyelerimize bazı uyarılarda da bulunan Vefa Küçük, “Kongreye gelecek üyelerimizden isteklerimiz var. Otomobilleri ile gelmesinler, çünkü stadın belirli bir noktasından itibaren maçlarda olduğu gibi emniyet açısından vasıtaların girmemesi kısıtlanmasını yapacağız. Fenerbahçe Kongre Kartı olmayan, telefonuna sms gelmeyen veya yanında normal kimlik kartını taşımayan hiçbir kimseyi kontrol noktasından itibaren içeri almamız mümkün değil. Fenerbahçeli ise yanında hüviyeti varsa ona da çözümlerimiz var. Giriş noktalarında sicil kurulumuz ile birlikte, bilgisayar yardımıyla sadece hüviyeti olan üyelerimizi gerçekten aidatı yatırıp kongreye girme hakkı olduğunu gördüğü an yine onları müracaat masasına, müracaat edip kongre giriş kartını almak üzere bu düzenlemenin içerisine sokacağız. Fakat bunların hiçbirini taşımayan hiçbir üyemizi, hiçbir taraftarımızı stadımız içine alamayacağız” ifadelerini kullandı.

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, “Kongre başkanlık divanına müştereken teşkil ediyoruz. Sayın Ali Koç tarafında da, Sayın Aziz Yıldırım tarafından da; benimle beraber 7 arkadaşım bu kongreye selametle götüreceğiz. Sicil kurulunun düzenlediği görevli listesinde yine Sayın Ali Koç'un önerdiği isimleri sicil kurulunun görevlileri listesine dahil ettik. Sandık kurullarında yine Sayın Aziz Yıldırım ve Sayın Ali Koç'un önerdikleri isimler, görevli olarak yer alacak. Ayrıca sandık kurullarında her iki başkan adayının birer gözlemcisi olacak. 38 sandık var. 38'er gözlemci olacak. 8 giriş kapımız var. 8 giriş kapısında da Sayın Ali Koç'un gözlemcileri olacak. Sahaya giriş, çıkış, sandıklar ve sandıkların açılması iki tarafında temsilcileri ve televizyonların kameraları önünde inşallah arzuladığımız beklediğimiz şekilde başlayıp bitecek. Kongremizin Fenerbahçe'ye hayırlı olmasını diliyorum” temennisinde bulundu.

Şekip Mosturoğlu: “Fenerbahçe'nin adına, tarihine yakışan bir genel kurul olacak”

Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu da, “Semih beyle daha evvel aynı yönetimde çalışmıştık. Aynı dava için mücadele ettiğimiz, 3 Temmuz'da da yanımızda olan arkadaşlarımızdan birisi. Hem de özel arkadaşlarımdan, dostlarımdan bir tanesi. Dostluk içerisinde bütün olası sıkıntıları, karşılaşabileceğimiz durumları masaya yatırdık ve ortak çözümler bulduk. 20 bin kişinin katılacağı kongreden bahsediyoruz. Kongre sırasında da aksaklıklar çıkabilir ama onları da aşacak irademiz var. Her iki tarafında iyi niyeti var. Herkes bilsin ki, Fenerbahçe'nin adına, tarihine yakışan bir genel kurul olacak. Türkiye'de bir spor kulübünün yapabileceği en iyi seçim olacağını düşünüyorum ama Semih'le de konuşurken aynı şeyi O'da söyledi. Ne kadar mükemmelini yaparsanız yapın bir kusur çıkacaktır. İnşallah o kusurlarda tecrübe ve ortak iyi niyetle giderilecektir. Seçimin Ali beye de Başkanımıza da, en önemlisi camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sayın Vefa Küçük zaten her iki ismin de üzerinde anlaştığı Divan Başkanı olacak. Onun da tecrübesi, geçmişteki genel kurullardaki adil ve şeffaf yönetimleri herkesçe malum. Ben burada güven içerisinde sağlıklı bir seçimin olacağını düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Öte yandan hafta sonu yapılacak liselere giriş sınavına dikkat çeken Mosturoğlu, “Özel bir hassasiyet de hafta sonu yapılacak liselere giriş sınavı. Buradaki Kenan Evren Lisesi'nde de sınav yapılacak. İnsanlar burada bir sınav ortamının olduğunu bilsinler. İçeride alkış gibi her türlü destek sağlanabilir ancak dışarıda özellikle korna çalma ve tezahürat gibi konularda hassas olmak gerekiyor” diye konuştu.

Semih Özsoy: “Her şeyin iyi niyet ve iyi duygular içerisinde geçeceğine inanıyorum”

Eski Yönetim Kurulu Üyelerimizden Semih Özsoy ise “Tekrar evimizdeyiz. Sayın Vefa Başkanımızın ve Şekip Mosturoğlu'nun dediği tüm temenni ve tavsiyelerine katılıyorum. Allah utandırmasın. İnşallah iyi bir seçim süreci olacak. Bugün son müşterek olarak aldığımız kararlar neticesinde de bir kez daha iyi olacağına kanaat getirdik. Her şeyin iyi niyet ve iyi duygular içerisinde geçeceğine inanıyorum. Şekip beyin dikkat çektiği konuya bizde hassasiyet gösteriyoruz. Öğrencilerin muvaffakiyeti en önemli konulardan bir tanesi. Allah utandırmasın. Hayırlı uğurlu olsun. Sona geldik. Burada nezdinizde hem yönetim kuruluna, hem Sayın Vefa başkanımıza ve herkese teşekkür ediyoruz” dedi.