Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott Başkanımız Ali Koç İle Bir Araya Geldi

19.07.2018

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott Başkanımız Ali Koç İle Bir Araya Geldi

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, Başkanımız Ali Koç ile bir araya geldi.

Uzun zamandır Türkiye'de hangi takımı tuttuğunu açıklayacağını söyleyen ve daha önce sarı lacivertli takımın birçok maçını takip eden Sir Dominick Chilcott, 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü'nde Fenerbahçe taraftarı olduğunu açıkladı.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen buluşma sonrası Başkanımız Ali Koç, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott'a üstünde isminin yazılı olduğu iki adet Fenerbahçe forması hediye etti.

Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott ve Başkanımız Ali Koç, ziyareti Fenerbahçe Televizyonu'na değerlendirdi.

İlk olarak söz alan Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, duygu ve düşüncelerini Türkçe olarak ifade etti.

Ben artık Fenerbahçe'yi tutuyorum.” diyerek yaşadığı mutluluğu dile getiren Sir Dominick Chilcott, “Bugün Fenerbahçeliler açısından çok önemli bir gün ve bu anlamda çok şanslıyım. Buradan tüm Türkiye'ye bir açıklama yapmak istiyorum: Ben artık Fenerbahçe'yi tutuyorum. Maçları izlemeyi dört gözle bekliyorum. Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi olarak Fenerbahçe taraftarı olduğum için onur ve gurur duyuyorum. Çok teşekkür ederim.” dedi.

Başkanımız Ali Koç ise, “Sayın Büyükelçiyi bu sene maçlarımıza bekliyoruz. İnşallah Fenerbahçe'yi güzel günlerde beraber seyredeceğiz. Milyonlarca Fenerbahçe taraftarına bir Fenerbahçeli daha eklendi ve bu da çok güzel bir günde oldu. Ancak önemli bir konu daha var ki; Sayın Büyükelçiye geldiği günden bu yana hangi takımı tuttuğu soruluyordu, o da açıklayacağını ifade etmişti. O gün böyle özel bir güne nasip oldu. Gurur duyuyoruz ve çok mutluyuz. İnşallah önümüzdeki sezon birlikte güzel maçlar seyredeceğiz.” şeklinde konuştu.