Bornova Beckerspor 55-102 Fenerbahçe

27.01.2018

Bornova Beckerspor 55-102 Fenerbahçe

Bilyoner.com KBSL 16.hafta müsabakasında İzmir ekibi Bornova Beckerspor ile Bornova Atatürk Spor Salonu'nda karşı karşıya gelen Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, mücadelen 102-55 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Bornova Beckerspor karşısında maça Ayşe Cora, Kelsey Plum, Pelin Bilgiç, Kia Vaughn ve Tuğçe Canıtez beşiyle başladı. Mücadeleye; Pelin Bilgiç, Kelsey Plum ve Kia Vaughn'un basketleriyle 14-0 gibi ciddi bir serisiyle başlayan Fenerbahçemiz, ilk 5 dakikalık bölümü 2-14 önde geçti. İzmir temsilcisi bu periyottaki ilk basketlerini Şebnem Özçelik, Lorena Molnar ve Ece Deniz Onat'la üretirken çeyreği 13-29'luk skorla önde tamamlayan taraf Potanın Kraliçeleri oldu.

İkinci çeyreğe de iyi başlayan taraf Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız oldu. Fenerbahçemiz, Tuğçe Canıtez, Sottana ve Esra Ural Topuz'un etkili oyunuyla aradaki farkı 30 sayıya(13-43) çıkarırken Bornova Beckerspor bu çeyrekteki basketini Lorena Molnar'ın elinden buldu(16-43). Çeyreğin devamında da Kelsey Plum ve Sottana ikilisiyle skor bulmaya devam eden takımımız, soyunma odasına 22-51'lik skorla önde girdi.

Müsabakanın üçüncü çeyreğine hızlı başlayan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, ilk 5 dakikalık bölümü 28-63 önde geçerken İzmir temsilcisi Samantha Jordan Lubcke ve Lorena Molnar'la skor üretmeye çalıştı(32-68). Ev sahibi Bornova Beckerspor her ne kadar maça ortak olmaya çalışsa da Fenerbahçemiz; üstün oyunuyla final periyotuna 34-74'lük üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın final periyotundaysa Melisa Korkmaz ve Merve Arı gibi genç oyuncularımızın da skor yüküne ortak olurken, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız Bornova deplasmanından 102-55'lik üstünlükle ayrıldı.