Dirk Advocaat: "İhtiyacımız olan bir 3 puandı"

01.04.2017

Dirk Advocaat: "İhtiyacımız olan bir 3 puandı"

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Kardemir Karabükspor karşısında alınan galibiyetin önemine değindi ve ihtiyaç duyulan bir 3 puan aldıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Advocaat, “Çok önemli bir galibiyet oldu. Kendi sahasında iyi skorlar alan bir takıma karşı oynadık. Bu sahada Beşiktaş'ı, Galatasaray'ı ve Trabzonspor'u yenmeyi başardılar. Kendimize bakmamız gerekiyordu. Bunu yapmaya çalıştık ve bunu da iyi bir şekilde başardık. 3 puanı aldık, ihtiyacımız olan bir 3 puandı” dedi.

Volkan Şen'i neden oyundan aldığını anlatan Dirk Advocaat, “Ben burada karar vermek için bulunuyorum. Ben şunu hissettim; hep sorun yaşıyordu. Koşarken sorun yaşıyordu, sol dizinde, sağ dizinde sorunlar yaşıyordu. Ben burada futbolcularla arkadaşlıklar kurmak için bulunmuyorum. Ben burada kararlar almak için bulunuyorum. O esnada oyuncumuzu dışarı almanın daha iyi olacağını düşündüm ve bunu da yaptım” şeklinde konuştu.

Maç sonu Volkan Şen'le aralarında geçen konuşmayla ilgili ise Advocaat, “Dinlemek istemedi, ona kalmış bir durum. Umurumda değil. Futbolcular sinirlenebilirler, kızgın olabilirler ama biraz da gerçekçi olmamız lazım. Tüm mesele maç kazanmak. Şu anda oyuncuları düşünme durumunda değiliz” ifadelerine değindi.

Basın Toplantısı

Hollandalı çalıştırıcı maçın ardından düzenlediği basın toplantısında medya mensuplarının sorularına şu yanıtları verdi:

"Sezonun sonuna kadar buradayım ve sezon sonuna kadar kararları verecek kişi benim. Değişen bir şey yok. Benim dediklerimi oyuncular yapmak durumundalar. Kazanmamız gereken çok maç var. Kupayı kazanıp ligi ikinci sırada bitirebiliriz. Oyuncularla aramda saygı ortamı var. İlk defada oyuncularla sorun yaşamıyorum. Bu işin parçası bunlar. Yarın öpüşür, sarılırız; bu iş biter. Sezon sonunda gideceğimi söyledim diye oyuncular değişmez. Bu anlamda bir korkum yok. Burada büyük takımlar kaybetti, biz galibiyetle ayrılıyoruz. Belki ben gidiyorum diyedir!

Şener'le ilgili bir sorun yok. Gregory van der Wiel tercihi bana ait. Diğer kanatta da Hasan oynayabilir, İsmail oynayabilir. Teknik direktörler karar verir."