Dirk Advocaat'ın Maç Sonu Açıklamaları

06.04.2017

Dirk Advocaat'ın Maç Sonu Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Kayserispor karşısında konsantrasyonu sağladıklarını, pozisyonlar ürettiklerini ve goller atmayı başardıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa ilk olarak maçı değerlendiren Advocaat, “Maçın ilk yarısı konsantrasyon anlamında iyiydik. Konsantrasyonu sağladık, gol pozisyonları ürettik ve goller atmayı başardık. Geçtiğimiz hafta Karabükspor maçında da hemen hemen benzer bir durum vardı bizim için. Maçı kazanmak istediler ve bunu da gösterdiler oyuncularımız” dedi.

Her maçı kazanmak istediğini belirten Hollandalı teknik adam, “Sadece bu akşamki maç için geçerli bir durum değil bu. Hepimiz her maçı kazanmak isteriz ama bazen bu olmaz” diye konuştu.

Bu maçı ciddiye aldıklarını da sözlerine ekleyen Dirk Advocaat, “Bu yüzden de en güçlü kadromuzla çıkmaya çalıştık sahaya bazı oyuncularımız sakat olmasına rağmen” diyerek sözlerini noktaladı.

Basın Toplantısı

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı maç değerlendirmesinde genel olarak iyi bir görüntü sergilediklerini söyleyen deneyimli teknik adam, Lens ve Stoch ile ilgili sorulara da şu yanıtları verdi:

“Lens konusunda Başkanımız ve yönetimimizle daha önce konuştuk. Onlar benim, ben de onların bu konu hakkında ne düşündüklerini biliyoruz. Burada biraz bekleme durumu söz konusu çünkü Lens şu anda Sunderland takımının oyuncusu. Kulübün içindeki insanlar bu takımın nasıl daha iyi noktalara geleceğini biliyor.

Öncelikle ben gazeteleri okumuyorum ve bu nedenle Stoch beni eleştirmişmidir bilmiyorum ama eleştirmesi gereken biri varsa o da kendisidir. Kadroda değilseniz, yeterince iyi değilsinizdir demektir."