Erol Bilecik Sohbet Toplantımızın Konuğu Oldu

21.02.2018

Erol Bilecik Sohbet Toplantımızın Konuğu Oldu

Alanında deneyimli ve tecrübeli isimleri üyelerimizle buluşturduğumuz Sohbet Toplantılarımızın sıradaki konuğu, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı (TÜSİAD) Sayın Erol Bilecik oldu.

"Nasıl bir gelecek ? Nasıl bir Türkiye hayali?" başlığı altında Ülkemizin bugünü ve geleceği üzerine fikir paylaşımlarında bulunan Erol Bilecik, yaklaşık iki saat süren toplantımızda aynı zamanda tutkunu olduğumuz Fenerbahçemiz üzerine de üyelerimizle koyu bir sohbet gerçekleştirdi.

Dernek Başkanımız Sayın Ruşen Çetin, etkinliğimizin sonunda söz alarak katılımından ötürü Erol Bilecik'e teşekkürlerini sunarken, günün anısına hazırlanan bir plaketi de kendisine takdim etti.


Erol Bilecik Kimdir?

1962 yılında Antakya'da doğan Erol Bilecik, ilk, orta ve lise öğrenimini yine Antakya'da tamamladı. 1987'de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olarak Türkiye'nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer aldı.

1989 yılında İndeks Bilgisayar A.Ş.'yi kurarak, günümüzde 200'den fazla dünya teknoloji markasının ürünlerini 8.000'den fazla iş ortağı kanalıyla Türkiye'deki bireysel ve kurumsal tüketicilerle buluşturan, Index Grup şirketlerinin oluşmasını sağlamıştır.

Bilecik 2002-2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD'ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve 2010-2014 dönemleri arasında İTÜ Mezunlar Derneği'nin Başkanlığını yapmıştır.

Erol Bilecik, eğitim alanına verdiği destek ve yaptığı katkılar dolayısıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde TBMM Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin Olağan Genel Kurulunda, TÜSİAD'ın Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

Uzun yıllardır Derneğimiz Yönetim Kurullarında da görev alan Erol Bilecik, evli ve 2 çocuk babasıdır.