Euroleague’de Finale Yükselen Oyuncularımızdan Açıklamalar

20.05.2017

Euroleague’de Finale Yükselen Oyuncularımızdan Açıklamalar

İspanyol ekibi Real Madrid karşısında müthiş bir oyun çıkararak, Takımımızı üst üste ikinci kez finale çıkaran oyuncularımızın açıklamalarından derlediklerimiz;

Ekpe Udoh: “Obradovic'in bana olan güvenini boşa çıkarmak istemiyorum”

“İyi iş çıkardık. Gereken her şeyi sahada yaptık. Herkese teşekkürler. Müthiş bir taraftar topluluğu vardı. Eminim birlikte bu kupayı kaldıracağız.Bugün 38 dakika oyunda kaldım. Bir pivot için inanılmaz bir performans sergiledim. Çok şükür takım arkadaşlarım beni çok iyi motive etti. Takım arkadaşlarım olmadan yapamam. Obradovic bana çok güveniyor. Ben de Obradovic'in güvenini boşa çıkarmak istemiyorum. Finaldeki rakibimiz Olympiakos zorlu bir takım.”

Anthony Bennet: “Takım halinde çok iyi oynadık”

“Çok mutlu ve heyecanlıyım. Takım halinde çok iyi oynadık. Geldiğim andan itibaren taraftar beni çok etkiledi. Umarım şampiyonluk sevincini de birlikte yaşarız.”

Barış Hersek: “Büyük mutluluk”

“Bugün çifte bayram bizim için. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve yarı final galibiyeti. Finalde Olympiakos'la karşılaşıyoruz. İnşallah en iyi şekilde bitirip kupayı kazanıp burada coşkuyu yaşayalım. Olympiakos daha önce İstanbul'da şampiyonluk yaşamış kuvvetli bir ekip. Biz de çok iyi durumdayız. Kazanacağımızı düşünüyorum. Taraftarımız inanılmaz destek oldu. 1 saniye bile susmadılar. Büyük mutluluk.”

Nikola Kalinic: “Maçı başından sonuna kadar domine ettik”

“Basketbol adına savunma ve hücumda çok iyi oynadık. Maçı başından sonuna kadar domine ettik ve hak ettiğimiz galibiyeti aldık. Bundan sonra Olympiacos maçını düşünmeye ve odaklanmaya başlayacağız. Geçen yıl oynadığımız finalden daha iyi oynamaya çalışacağız ve düşlediğimiz şampiyonluk sevincini yaşayacağız.”

Bogdan Bogdanovic: “Daha kutlamak için erken”

“Daha kutlamak için erken. Önümüzde 1 maç var. Her şey bitmedi. 1 ribaundun nelere mal olduğunu yaşadık. Genel olarak insanlar kupayı hak ettiğimizi düşünüyor ama henüz hak edilmiş bir şey yok. İyi bir basketbol oynayarak kazanacağımıza inanıyorum.”

Luigi Datome: "Hak ettiğimizi aldık"

Hak ettiğimizi aldık. Baştan sona oyunu üstün götürdük. Olympiakos saygı duyulacak rakip. O maça da çok iyi hazırlanacağız. Taraftarlara Pazar günü çok ihtiyacımız var. Pazar günü hep birlikte kupayı kaldıracağız.

Melih Mahmutoğlu: "Sahada inanılmaz bir savaş vardı"

Muhteşem. Sahada inanılmaz bir savaş vardı. Henüz bitmedi. Final maçında kupa için her şeyi yapacağız. Coşkulu seyircimizle inşallah kupayı Pazar günü kaldıracağız. Ülkemize armağan olsun. Artık tamamen finali düşünüyoruz.

Ali Muhammed: "Çok önemli bir maçı kazandık"

Çok önemli bir maçı kazandık. Zor bir rakip, finalde bizi bekliyor. Kazanmak için her şey yapacağız. Bugün her taraf sarı lacivertti. Pazar günü de onlara ihtiyacımız olacak.

Berk Uğurlu: "Çok savaşıp kupayı alacağız"

Takım arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz. Bu sene şampiyonlukla döneceğiz. Çok savaşıp kupayı alacağız.

Egehan Arna: "Bütün takım arkadaşlarım iyi mücadele etti"

Bütün takım arkadaşlarım iyi mücadele etti. Taraftarlarımız da çok iyi katkı verdiler. İnşallah kupayı burada kaldıracağız.