Euroleague’de Yılın Antrenörü Seçilen Zeljko Obradovic Ödülünü Aldı

25.10.2017

Euroleague’de Yılın Antrenörü Seçilen Zeljko Obradovic Ödülünü Aldı

Turkish Airlines Euroleague'de “Alexander Gomelsky Yılın Koçu” ödülüne layık görülen Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımızın dünyaca ünlü Başantrenörü Zeljko Obradovic, ödülünü aldı.

Fenerbahçe Doğuş ile Anadolu Efes arasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanan Euroelague maçı öncesinde Obradovic'e ödülünü Euroleague Başkanı ve CEO'su Jordi Bertomeu verdi.

Taraftarlarımız bu anlarda hep birlikte ayağa kalkarak, Zeljko Obradovic'i alkışladırlar. Obradovic'te oyuncularını işaret etti.

Zeljko Obradovic, bu ödülü üçüncü kez kazanan ilk koç olarak da tarihe geçti. Başarılı antrenörümüz, bu ödülü daha önce 2007 ve 2011 yıllarında Panathinaikos ile kazanmıştı.

Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Doğuş'un Euroleague şampiyonluğuna ulaştığı ve ülke basketbol tarihine adını altın harflerle yazdırdığı sezonda, kariyerinin dokuzuncu Euroleague kupasına ulaşmış oldu. Obradovic yönetimindeki Erkek Basketbol Takımımız geçtiğimiz yıl Euroleague şampiyonluğunun yanı sıra Lig ve Cumhurbaşkanlığı kupalarını da müzemize getirme başarısı göstermişti.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Başantrenörümüz Zeljko Obradovic'i bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.