04.02.2018

Fenerbahçe 3-0 İlbank

Vestel Venüs Sultanlar Ligi'nin 18.haftasında İlbank'ı, Metro Enerji Salonu'nda konuk eden Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Sarı Melekler, İlbank karşısında maça Ezgi, Polen, Dicle, Çağla, Damla, Bahar altısı ve libero Merve ile başladı. Sete Ceren ve Santos'un sayılarıyla iyi başlayan İlbank skoru 1-4'e getirdi. Takımımız bu seriye Bahar ve Polen ikilisiyle son vererek skora denge getirdi(4-4). Setin devamı başa baş bir mücadeleye sahne olurken teknik molaya önde giden taraf Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız oldu(12-8). Mola dönüşünde İlbank, Yaprak ile skora denge getirmeye çalışsa da takımımız Dicle, Ezgi ve Damla'nın sayılarıyla farkı 6'ya çıkardı(16-10). Sonraki bölümde konuk ekip yakaladığı seriyle farkı eritmeye çalışa da Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız üstün oyunuyla seti 25-20 kazandı.

İkinci sete Ezgi ve Polen'in sayılarıyla iyi başlayan Fenerbahçemiz, skoru 5-2 yaptı. İlbank, Santos ile takımımız karşısında dirense de Polen ve Ezgi ikilisine Bahar'ın da sayıları eklenince teknik molaya 12-5'lik skorla önde giren taraf Sarı Melekler oldu. Mola sonrasında yakaladığı seriyle farkı 10 sayıya(22-12) çıkaran takımımız, seti 25-14 gibi farklı bir skorla kazanarak 2-0 öne geçti.

Setin başında Polen ve Dicle'yle seri yakalayan Fenerbahçe Kadn Voleybol Takımımız karşısında konuk ekip Eylül ve Santos'la sayılar buldu(6-5). Setteki teknik molaya 12-8'lik üstünlükle giren Fenerbahçemiz, devamında da Ezgi, Polen, Bahar ve Damla'nın etkili oyunuyla seti 25-14, maçı da 3-0 kazandı.