05.10.2017

Fenerbahçe 3-2 İstanbul BBSK

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi'nin 3.haftasında İstanbul BBSK'yı konuk etti. Takımımız, Metro Enerji Salonu'nda oynanan mücadeleden 3-2 galip ayrıldı. Fenerbahçemiz bu galibiyetle ligin ilk üç haftalık periyotunu kayıpsız geçmiş oldu.

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız mücadeleye; Selçuk, Resul, Sket, Quesque, Jurij, Metin altısı ve libero Ahmet ile başladı. Sete Burak ve Özkan'ın sayılarıyla iyi bir başlangıç yapan konuk ekip, skoru 5-8'e getirdi. Setin devamında takımımız Jurij'nin etkili servisleriyle farkı 1'e indirdi(13-14). Devamındaysa Alen Sket ve Selçuk'un etkili oyunuyla farkı açan takımımız, 6-0'lık seri sonunda seti 25-19 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete hızlı başlayan taraf konuk ekip İstanbul BBSK oldu. Caner ve Samuel'in sayılarıyla skoru 6-8 yapan İstanbul BBSK, devamındaysa İbrahim Emet ve Serhat ile farkı 5'e çıkardı(7-12). Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Metin Toy ve Alen Sket ikilisiyle farkı eritmeye çalıştı ancak İstanbul BBSK seti 18-25 kazanarak skoru 1-1 yaptı.

Mücadelenin 3.seti Jurij ve Burak'ın karşılıklı sayılarıyla başlarken, İstanbul BBSK ilk bölümde farkı 6 sayıya çıkardı(3-9). Fenerbahçemiz İzzet, Resul ve Metin'in sayılarıyla maça ortak olmaya çalışsa da seti 18-25 kazanan konuk ekip durumu 2-1'e getirdi.

Karşılaşmanın 4.setine ise iyi başlayan taraf Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız oldu. Fenerbahçemiz, Metin Toy ve Alen Sket'in sayılarıyla rakibi baskı altına alırken, konuk takım Özkan ve Serhat'ın sayılarıyla maça ortak olmaya çalıştı(10-7). Setin devamında da daha istekli bir oyun ortaya koyan Fenerbahçemiz, seti 25-22 kazanarak skoru 2-2 yaptı.

Müsabakanın beşinci setine de iyi başlayan Fenerbahçemiz seti 15-10, maçı da 3-2 kazanarak 3'te 3 yaptı.