11.10.2018

Fenerbahçe 47-61 Hatay BŞB

26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Hatay Büyükşehir Belediye Spor ile karşılaşan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, mücadeleden 47-61 mağlup ayrıldı.

Adana ASKİ Atatürk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmayı; Başkanvekilimiz Semih Özsoy ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Metin Sipahioğlu izledi.

Geçtiğimiz sezonun lig şampiyonu Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, 26. Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesinde geçen sezon Türkiye Kupası'nda final oynayan Hatay Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya geldi.

Mücadeleye Takımımız; Birsel Vardarlı Demirmen, Ayşe Cora, Cecilia Zandalasini, Kia Vaughn ve Anastasiya Verameyenka beşiyle başlarken, Hatay Büyükşehir Belediyesi ise Merve Aydın, Hind Ben Abdelkader, Cansu Köksal, Glory Johnson ve Courtney Paris beşiyle oyunda yer aldı.


Fenerbahçemiz, ilk iki dakikası karşılıklı boş hücumlarla geçilen mücadelenin 5.dakikasını 7-6 geride geçti. Suskunluğunu kaptan Birsel Vardarlı Demirmen'in üç sayılık basketiyle sonlandıran Ekibimiz, çeyreği ise 16-11 geride tamamladı.

Hatay Büyükşehir Belediyespor, ikinci çeyreğin başında pota altından Courtney Paris'in basketiyle durumu 22-17'ye getirdi. Bu bölümde Ayşe Cora ile hücumları değerlendiren Potanın Kraliçeleri, soyunma odasına 28-25 geride gitti.

Ayşe Cora ve Anastasiya Verameyenka'nın sayılarıyla üçüncü periyota iyi başlayan Fenerbahçemiz, 29-28 öne geçti. Glory Johnson ve Hind Ben Abdelkader'in basketleriyle bu çeyrekteki ilk sayılarını kaydeden Hatay Büyükşehir Belediyespor, 26. dakikada durumu da 38-32 yaptı. Tilbe Şenyürek'in isabetiyle rakibinin serisini sonlandıran Takımımız, buna karşın Ben Abdelkader'in turnikesine engel olamadı ve çeyreği 43-37 geride tamamladı.

Mücadelenin final periyotunda savunmalar ön plana çıkarken, iki takımda pota altına top indirerek hücum etti. Yakaladığı hücumları istediği gibi değerlendiremeyen Ekibimiz, mücadeleden 61-47 mağlubiyetle ayrıldı.

Takımımıza şilt ve madalyalarını TBF Başkan Vekili Mehmet Fatih Öztürk, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Beşok, Bahar Akgün ve Mehmet Serhan Antalyalı takdim etti.

26.Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda şampiyonluğa ulaşan Hatay Büyükşehir Belediyespor'a kupasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş sundu. Hatay Büyükşehir Belediyespor'a madalyalarını; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan takdim etti.

Salon: Adana ASKİ Atatürk

Hakemler: Murat Ciner, Fatih Güler, Hüseyin Çelik

Fenerbahçe: Ayşe Cora 9, Birsel Vardarlı Demirmen 11, Vaughn 2, Verameyenka 4, Zandalasini 5, Pelin Derya Bilgiç, Tuğçe Canıtez 5, Sottana 8, Tilbe Şenyürek 3, Özge Yavaş

Hatay Büyükşehir Belediyespor: Paris 6, Cansu Köksal 7, Abdelkader 21, Merve Aydın 7, Johnson 11, Snytsina 9, İlsu Darıcıoğlu, Hülya Çoklar, Gizem Başaran

1. Periyot: 11-16

2. Periyot : 25-28

3. Periyot: 37-43

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan