Fenerbahçe Doğuş’un One Team Projesi Başladı

23.02.2018

Fenerbahçe Doğuş’un One Team Projesi Başladı

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, Turkish Airlines Euroleague'in sosyal sorumluluk organizasyonu olan One Team projesi kapsamında Özel Olimpiyat Türkiye sporcularıyla birlikte ilk çalışmalarını gerçekleştirdi.

1982 yılından itibaren zihinsel engelli, özel eğitim ihtiyacı olan özel atletlere eğitim vermekte olan Özel Olimpiyatlar Türkiye, Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan 8 haftalık bu özel projede, on iki özel olimpiyat sporcusu ve sekiz partneriyle ile birlikte Fenerbahçe Doğuş'un One Team partneri olacak.

Proje kapsamında yapılacak olan çalışmalarda, Özel Olimpiyat antrenörleri ve Fenerbahçe Doğuş altyapı antrenörleri de basketbol antrenmanlarıyla birlikte özel sporcularını toplumla birleştirmek ve hayata daha çok dahil etmek için birlikte çalışacaklar.

Özel Olimpiyat sporcuları, ilerleyen haftalarda Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynayacağı maçlarda ekibimizi ziyaret edecek ve Fenerbahçe Doğuş oyuncuları da idman ve maç takvimine göre sporcularla yapılacak çalışmalarda bir araya gelecek.

Aynı zamanda sekiz haftalık bu sürecin sonunda, Özel Olimpiyat sporcuları ve partnerlerinden kurulacak karma takımlar, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşecek olan çeşitli yarışmalarda da ülkemizi temsil etme imkanına sahip olacak.