Genel Menajerimiz Maurızıo Gherardini Euroleague’de Yılın Yöneticisi Seçildi

07.07.2017

Genel Menajerimiz Maurızıo Gherardini Euroleague’de Yılın Yöneticisi Seçildi

Geçtiğimiz sezon Turkish Airlines Euroleague'i kazanarak Avrupa Şampiyonu olan Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımı'nın bu tarihi başarısının yankıları sürüyor.Son 3 sezonda üst üste 3 kez final four oynayan ve ilkinde dördüncülük, ikincisinde ikincilik elde ettikten sonra istanbul'un ev sahipliği yaptığı 2016 - 2017 sezonunda mutlu sona ulaşan sarı lacivertli ekibin şampiyonluğunda önemli bir paya sahip olan Fenerbahçe Doğuş genel menajeri Maurızıo Gherardını çok değerli bir ödüle layık görüldü.

3 sezondur sarı lacivertli ekipte görev yapan italyan spor adamı, Euroleague'de yılın yöneticisi seçildi.

Türk takımları içerisinde bu unvanı alan 2. İsim olan Gherardını'ye ödülünü Euroleague başkanı ve ceo'su Jordı Bertomeu verdi.

Organizasyonun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Maurızıo Gherardını, Euroleague'i kazanan ilk Türk Takımı olmayı başaran Fenerbahçe Doğuş'ın başarısının mimarlarından olarak lanse edildi.

15 sene Benetton Trevıso takımında yöneticilik yaptıktan sonra, İtalya temsilcisini Avrupa arenası'nın önemli ekiplerinden biri haline getiren Gherardını, daha sonra Nba'de görev alan ilk Avrupalı yönetici unvanıyla Oklahoma Cıty Thunder ve Toronto Raptors takımlarında görev yaptı.