21.10.2018

Halkbank 3-0 Fenerbahçe

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi ikinci hafta müsabakasında Halkbank'a konuk oldu. Takımımız, TVF Başkent Voleybol Salonu'nda oynanan mücadeleden 3-0 mağlup ayrıldı.

Erkek Voleybol Takımımız, ligin 3.haftasında 28 Ekim Pazar günü saat 13.30'da Maliye Piyango ile Burhan Felek Voleybol Salonu'nda karşılaşacak.

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Halkbank karşısında sete Wouter ter Maat, Ulaş Kıyak, Kevin Klinkenberg, Emre Batur, Ferhat Akdeniz, Konstantin Čupković altısı ve libero Ahmet Karataş ile başladı. Setteki ilk sayısını Belçikalı smaçör Kevin Klinkenberg ile bulan Fenerbahçemiz karşısında Halkbank'ın ilk sayısı Lubunic'ten geldi(1-1). Setin ilk bölümünde üst üste yapılan servis hataları dikkat çekerken, teknik molaya 12-10'luk skorla önde giren ev sahibi Halkbank oldu. Moladan da Luburic'in sayısıyla dönen Halkbank olurken, takımımızda rakibin bu serisine son veren isim Wouter ter Maat oldu(13-11). Devamında Burutay'la farkı açma çabalarına karşı takımımız, Kevin Klinkenberg ve Ulaş Kıyak'ın sayılarıyla farkı 1'e indirdi(14-13). Sette son bölüme girilirken Wouter ter Maat-Klinkenberg'in servis hatalarıyla rakip takım 18-13'lük üstünlüğü yakaladı. Aradaki sayı farkını açan Halkbank, seti 25-15 kazanarak 1-0 öne geçti.

Baranowicz ve Cupkovic'in karşılıklı sayılarıyla başlayan karşılaşmanın ikinci setinde her iki takım da başa baş bir mücadele ortaya koyarken, teknik molaya ilk sette olduğu gibi 12-10'luk skorla Halkbank önde gitti. Moladan Sket ve Luburic'in sayılarıyla dönen taraf Halkbank olsa da, seri yapılan servis hatasıyla sona erdi(14-11). Devamında rakibin servis hataları ve Kevin Klinkenberg'in etkili oyunuyla 3-0'lık seri yakalayan takımımız, farkı 1 sayıya indirdi(15-14). Setin son bölümünde her iki takımın da yaptığı servis hataları dikkat çekerken, seti 25-22'lik skorla kazanan Halkbank, 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete Wouter ter Maat ve Konstantin Čupković'in sayılarıyla iyi başlayan(1-3) Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız karşısında Halkbank, Burutay'la skora denge getirdi(3-3). Devamında farkı açan Halkbank, setteki teknik molaya 12-6 önde girdi. Son bölümdeyse farkı açan Halkbank, seti 25-11, maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.