12.11.2017

İlbank 0-3 Fenerbahçe

Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 7.haftasında İlbank'a konuk olan Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız, TVF Başkent Voleybol Salonu'nda oynanan mücadeleden 3-0 galip ayrıldı. Takımımız bu galibiyetle liderliğini sürdürdü.

Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız mücadeleye Bahar, Ezgi, Rahimova, Dicle Nur, Natalia, Tomkon altısı ve libero Melis ile başladı. Karşılaşmanın ilk sayısı ev sahibi takımda Yana'dan gelirken, takımımızın bu setteki ilk sayısı ise bloktan geldi. Devamındaysa blok sayıları ve Rahimova'nın etkili smaçlarıyla 4-0'lık bir seri yakalayan takımımız skoru 2-6'ya getirdi. Bu bölümde ev sahibi takım mola alırken, moladan da Yaprak'ın sayısıyla döndü ve farkı 3'e indirdi. Sarı Melekler, Bahar'ın blok sayıları ve Ezgi'nin etkili servisleriyle farkı 6 sayıya kadar çıkardı(4-10). Ev sahibi İlbank, Mariana ile maça ortak olmaya çalışsa da, Sarı Melekler setteki teknik molaya 7-12'lik üstünlükle girdi. Molanın ardından takımımız skoru 9-15'e taşırken, İlbank yakaladığı 3-0'lık seriyle farkı 3'e indirdi(12-15). Bu skor karşısında antrenörümüz Jan De Brandt mola alırken, takımımız molanın ardından Polen ve Dicle'nin smaç sayılarıyla farkı 8 sayıya çıkardı(15-23). Setin son bölümünü de iyi oynayan Sarı Melekler, ilk seti 25-16 kazandı.

Mücadelenin ikinci seti dengeli başlasa da(2-2), Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımız Rahimova ve Natalia'nın sayılarıyla 4-0'lık bir seri yakalayarak skoru 2-6'ya getirdi. Fenerbahçemiz, ikinci setteki teknik molaya da 6-12'lik üstünlükle girerken, molanın ardından bu kez Damla Çakıroğlu'nun servisleriyle etkili oldu(6-15). Setin geriye kalan bölümünde de üstünlüğünü sürdüren takımımız, seti 25-11 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete ise iyi başlayan taraf ev sahibi İlbank oldu. Ankara temsilcisi Yana, Yaprak ve Buse'nin sayılarıyla ilk teknik molaya 12-8'lik üstünlükle girdi. Takımımız, mola dönüşünde Rahimova ve Dicle'nin 3-0'lık serisiyle farkı 1'e indirdi(12-11). Setin son bölümlerine doğru yeniden üstünlüğü eline alan Sarı Melekler, seti 25-21, maçı da 3-0 kazandı.