İslam Çupi Kabri Başında Anıldı

07.02.2018

İslam Çupi Kabri Başında Anıldı

Türk Spor Basınının unutulmaz ismi, 'Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz' sözlerinin sahibi İslam Çupi, ölümünün 17. yıldönümünde Topkapı Maltepe Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen bir törenle anıldı.

Merhum İslam Çupi için düzenlenen törene Çupi Ailesi'nin fertleri, Fenerbahçe Kadıköy Şubesi Başkanı İlyas Bulcay, meslektaşları, sevenleri ve FeDer(Fenerbahçeliler Derneği) Üyeleri katıldı. İslam Çupi'nin kısa özgeçmişinin okunmasıyla başlayan tören, edilen dualarla noktalandı.

İslam Çupi Kimdir?

"FENERBAHÇE BÜYÜKLÜĞÜ NE ŞAMPİYONLUK BÜYÜKLÜĞÜ, NE KUPA BÜYÜKLÜĞÜDÜR. ONUN BÜYÜKLÜĞÜ BAŞKA BİR BÜYÜKLÜKTÜR İŞTE... ADI KONAMAZ" sözleriyle Fenerbahçe sevgisini her fırsatta dile getiren İslam Çupi, 1932 yılında Arnavutluk'un başkenti Tiran'da doğdu. Çupi, gazetecilik mesleğine, günlük Spor Gazetesi'nde muhabir olarak başladı. Son Havadis, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Akşam, Tercüman ve Milliyet gazetelerinde spor yazarı olarak çalışan İslam Çupi, evli ve bir çocuk babasıydı. Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, sürekli basın kartı sahibi olan İslam Çupi, 6 Şubat 2001 tarihinde İstanbul'da hayatını kaybetmişti.