Jailson: Bu forma için en iyisini yapacağım

31.08.2018

Jailson: Bu forma için en iyisini yapacağım

Gremio'dan kadromuza kattığımız Brezilyalı futbolcu Jailson Marques Siqueira, Fenerbahçemize olan transfer sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, bir rüyayı gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Sportif Direktörümüz Damien Comolli ise Jailson'un takımımız için aranılan niteliklere uygun bir futbolcu olduğunu belirtti.

Sportif Direktörümüz Damien Comolli ve yeni transferimiz Jailson Marques Siqueira, kulüp binamızda imzaların atılmasının ardından Fenerbahçe Televizyonu'na konuştu.

Jailson Marques Siqueira: Bir rüyayı gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum

Bir rüyayı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek söze başlayan yeni transferimiz Jailson Marques Siqueira, “Çok mutluyum; çünkü bir rüyayı gerçekleştirdim. En kısa sürede bu formayı giymek istiyorum” şeklinde konuştu.

Takımımızın bazı maçlarını izlediğini de dile getiren Jailson, “Alex de Souza ve Roberto Carlos'tan dolayı Fenerbahçe'nin bazı maçlarını izleme imkanı bulmuştum. Aynı zamanda Cristian da benim arkadaşım.” dedi.

Son olarak taraftarımıza seslenen Brezilyalı yıldız, “Bana gösterdikleri sevgi için çok teşekkür ediyorum. Emin olabilirler ki bu forma için elimden gelenin en iyisini ve en fazlasını yapacağım” diyerek sözlerini noktaladı.


Sportif Direktörümüz Damien Comolli: Jailson aradığımız niteliklere uygun bir futbolcu


Fenerbahçe formasını giyebilecek niteliklere sahip bir futbolcuyu kadromuza kattıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Sportif Direktörümüz Damien Comolli, “Biz daha önceden belirlediğimiz stratejiye uygun olarak hareket ediyoruz. Genç ve yetenekli oyuncuları kadromuza katmak istiyoruz. Jailson, ön libero pozisyonunda oynuyor ancak atak kısmında da takıma katkı sağlayabilen bir isim. Teknik bir futbolcu, kuvvetli bir fiziğe sahip ve yaşına göre çok başarılı. Brezilya Série A'da ve Copa Libertadores'de oynadı. Son olarak eski kulübü Gremio'nun çeyrek finale çıktığı maçta da görev almıştı. Aradığımız niteliklere uygun bir futbolcu” dedi.

Transfer dönemi boyunca sakin kalarak, Fenerbahçe için doğru kararları vermeye çalıştıklarını ifade eden Sportif Direktörümüz Comolli, “Biz, doğru kararı vermek için sakin kalmaya ve panik yapmamaya çalışıyoruz. Ancak şundan eminim ki; transfer sezonu kapandığında, transfer sezonunun başındakinden çok daha güçlü bir seviyede olacağız” şeklinde konuştu.