Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım'ın Divan Kurulu Konuşması

29.04.2017

Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım'ın Divan Kurulu Konuşması

Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Nisan 2017 Olağan Toplantısında, üyelerin yoğun talebi üzerine kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaptı, üyelerin yönelttiği soruları yanıtladı.

Mali konularda bilgiler veren başkan Yıldırım, ilk olarak üyelere birkaç gün önce satın alınarak tapusu Kulübümüze geçen Topuk Yaylası Tesisleri hakkında konuştu. 82 dönüm arazinin üzerindeki tesislerle birlikte 13 milyon 757 bin TL'ye satın alındığını belirten Başkan Yıldırım, Gebze'ye yapılması planlanan tesislerin Samandıra'ya yapılmasının da düşünüldüğünü söyledi. Başkan Yıldırım, Fikirtepe'deki araziye Fenerbahçe Üniversitesi'nin binalarının yapılması için bürokratik çalışmaların sürdüğünü de kaydetti.

Ülke sporunun mali yapısı hakkında bilgiler veren Başkan Yıldırım Fenerbahçe'nin borcunun 265-270 milyon dolar olduğunu, bankalarla görüşerek bu borcu 10 yıla yaymaya çalıştıklarını ve diğer kulüplerin şu anda 500 milyon doların üzerinde borcu olduğunu söyledi. Güçlü takımların güçlü bütçelerle kurulabileceğini belirten Başkan Yıldırım, seyirci azlığı sorunun Türkiye'deki tüm kulüplerin sorunu olduğunu söyledi.

Futbol takımındaki bu sene yaşanan başarısızlığın nedenlerini anlatan ve sorumluluğu üstüne aldığını söyleyen Başkan Yıldırım, gelecek sene takımı çalıştıracak antrenör için görüşmelerin sürdüğünü, belirterek, “Mayıs ayında tüm transferleri bitireceğiz. Gelecek yıl mayıs ayında buraya şampiyon Fenerbahçe olarak geleceğiz. Buna söz veriyorum, yapacağım" dedi.

Başkan Yıldırım, sorular üzerine stadın yanındaki Kenan Evren Lisesi konusunda gelinen son durumu anlatarak sözlerini tamamladı.