25.08.2012

Kürekçilerimiz Türkiye Şampiyonu

Kürek Şubemizin genç bayanları sabah saatlerinde yapılan final yarışlarında rakiplerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonu oldular.
Sapanca Kırkpınar parkurunda yapılan Türkiye Gençler Kürek Şampiyonası’nda bayanlar kategorisinde 61 puanla Türkiye şampiyonu olan genç bayanlarımızdan sonra Yıldız Erkek takımımız ise Türkiye 2. oldu.
Pazar günü yapılacak yarışlarda genç erkekler ve yıldız bayanlarımız mücadele edecekler.

 Sapanca’da 24 Ağustos Cuma günü başlayan Gençler Türkiye Şampiyonası Kürek yarışlarının ilk gününde yapılan toplam 29 eleme yarışında Fenerbahçeli genç kürekçilerimiz 5 birincilik, 9 ikincilik ve 6 üçüncülük kazanırken 18 final hakkı elde etti. Böylece eleme yapılmadan direkt final yarışı yapılacak sınıflardaki 12 finalistimiz ile birlikte bugün  ve 25 Ağustos Pazar günü yapılacak toplam 24 final yarışında mücadele edecek finalist sayımız 30’a yükseldi.
Toplam 6 kategoride düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası’nda final mücadelesi yapacak kürekçilerimiz şöyle:

25 Ağustos 2012 Cumartesi (Yarışlar tamamlandı)

Genç A Bayanlar:
1x: Kardelen Ertekin
2x: Yasmina Gürkan-Özlem Süel
2x: Meltem Bedir-Hilal Temelgünzeki
2x: Lara Margaret Güneri-Cansu Sarıcı
4x: Kardelen Ertekin-Yasmina Gürkan-Özlem Süel-Hilal Temelgünzeki
4x: Meltem Bedir-Şevval Deniz Polat-Sanem Soykan-Cansu Sarıcı

Genç C Bayanlar:
4x: Aleyna Eğilmez-Elif Nur Suri-Sare Akyüz-Subiye Aydal
1x: Aleyna Eğilmez
2x: Elif Nur Suri, Subiye Aydal

Genç B Erkekler:
1x: Gökhan Güven
1x: Yasin Göler
2x: Safa İlkin Meriçli-Emre Faik Açar
2-: Önay Özkurt-Uzay Özkurt
4x: Yasin Göler-Safa İlkin Meriçli-Emre Faik Açar-Gökhan Güven
4-: Furkan Germeç-Fatih Erkan Göktürk-Mert Şencan-Kemal Bozkurt
8+: Beren Uyguner (düm.)-Önay Özkurt-Uzay Özkurt-Mert Şencan-Furkan Germeç-Anıl Öztürk-Fatih Erkan Göktürk-Onur Sevigen-Kemal Bozkurt

26 Ağustos 2012 Pazar
Genç B Bayanlar:
1x: Sanem Soykan
1x: Şevval Deniz Polat
1x: Cansu Sarıcı
2x: Meltem Bedir-Hilal Temelgünzeki
4x: Meltem Bedir-Şevval Deniz Polat-Cansu Sarıcı-Hilal Temelgünzeki

Genç A Erkekler:
1x: Barış Özdal
1x: Mertcan Aksu
1x: Yasin Göler
2x: Hilmi Cevahir-Emre Haymana
2-: Fatih Ünsal-Derin Muhsinoğlu Akata
4x: Emre Haymana-Mertcan Aksu-Hilmi Cevahir-Yasin Göler
4-: Uzay Özkurt-Önay Özkurt-Muharrem Ali Kıran-Muhammet Altın
8+: Berent Uyguner (düm.)-Doğşah Bölük-Mert Kaan Kartal-Muharrem Ali Kıran-Muhammet Altın-Fatih Ünsal-Derin Muhsinoğlu  Akata-Uzay Özkurt-Önay Özkurt

Genç C Erkekler:
4x: Alper Karasuer-Osman Fırat-Can Hepkarabelli-Ahmet Kaan Kuçur
1x ve 2x’de Fenerbahçeli kürekçi yarışmayacak.
(Baki Aydın)