Mehmet Baturalp Son Yolculuğuna Uğurlandı

11.11.2017

Mehmet Baturalp Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk Basketbolu ve Kulübümüzün efsane isimlerinden, Kulübümüzün 1242 sicil numaralı Yüksek Divan Kurulu Üyesi, Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın eski kaptanlarından, eski milli basketbolcu, milli takımın eski antrenörlerinden ve Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Başkanı Mehmet Baturalp, bugün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Mehmet Baturalp için ilk tören Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde yapıldı. Törene; Baturalp Ailesi'nin fertleri, Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Yönetim Kurulu Üyemiz Selim Kosif, Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, yüksek divan kurulu ve kongre üyelerimiz, eski sporcularımız ve Şube Kaptanlarımız katıldı.


Mehmet Baturalp için Şakirin Camii'nde cenaze namazı kılındı

Fenerbahçemizin unutulmaz isimlerinden Mehmet Baturalp, Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde düzenlenen törenin ardından Şakirin Camii'nde kılınan cenaze namazıyla Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine Başkanımız Aziz Yıldırım ve Asbaşkanımız Murat Özaydınlı'nın yanı sıra iş, sanat, spor ve siyaset dünyasından çok sayıda isim de katıldı.

Türk Basketbolu ve Kulübümüzün efsane isimlerinden Mehmet Baturalp'e Allah'tan rahmet diliyor; kederli ailesine ve camiamıza sabır diliyoruz.