Okul çocukları için ’Fenerbahçe takım otobüsüyle stadyum ve müze turu’ sürüyor

02.10.2018

Okul çocukları için ’Fenerbahçe takım otobüsüyle stadyum ve müze turu’ sürüyor

Kulübümüzün genç nesillere Fenerbahçe ruhunu, kültürünü ve tarihini aktarmak üzere başlattığı Fenerbahçe Futbol Takımı Otobüsü ile Stadyum ve Müze turu sürüyor. Turun ikinci misafirleri Beylikdüzü AK Koleji'nin 6A ve 6B öğrencileri ve öğretmenleri oldu.

Beylikdüzü AK Koleji öğrencileri ve öğretmenleri, özel rehberler eşliğindeki tur kapsamında, Soyunma Odaları, Yönetim ve Basın Locaları, Canlı Yayın Anlatım Odası, Yedek Kulübesi gibi en merak edilen alanları gezerek Fenerbahçe kültürünü yakından görüp tanıma fırsatını yakaladı ve bol bol fotoğraf çektirdi.

KUPALARI İNCELEDİLER

Öğrenciler daha sonra Fenerbahçe Müzesi'ni gezdi. Öğrenciler ve öğretmenleri, burada Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kazandığı 28 ulusal şampiyonluğun kupaları dahil çeşitli branşlarda alınmış ödülleri inceledi.

Kulübümüzün Kurtuluş Savaşı'na destek için silah kaçırma faaliyetlerini anlatan canlandırmaları da ilgiyle takip eden ziyaretçiler, müze rehberlerinden Fenerbahçe tarihiyle ilgili bilgiler edindi. Yaklaşık 1,5 saat süren Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu'nun sonunda öğrenciler, özel hazırlanmış katılım sertifikalarını da aldı.

TÜM İLKÖĞRETİM OKULLARINA AÇIK

"Okul Çocukları için Fenerbahçe Takımı Otobüsü ile Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu” her ilköğretim okulunun katılımına açık. Her hafta salı günü otobüslerle okullarından alınan öğrenciler Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ne getirilecek.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

'Okul Çocukları İçin Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu'na katılmak isteyen ilköğretim okullarımız, başvurularını info@fenerbahceefsanesi.com mail adresine yapabilirler.

Not: Okullarımız için katılım kontenjanı 38 kişi ile sınırlı olacak.
Not:Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu, haftanın her Salı günü saat 10.00'da yapılacak.
Not:Tüm bilgi ve detaylar için başvuru adresi: info@fenerbahceefsanesi.com

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar