14.07.2017

Ozan Balaban’dan Açıklamalar

Kulübümüz Asbaşkanlarından Ozan Balaban, NBA'e giden Bogdan Bogdanovic ve Ekpe Udoh ile ilgili açıklamalarda bulundu ve transfer çalışmalarına değindi.

Bogdan Bogdanovic ve Ekpe Udoh'un NBA'e gitme kararlarının açıklanmasının ardından Fenerbahçe Televizyonu'na konuşan Ozan Balaban, her iki oyuncuya da Erkek Basketbol Takımımıza verdikleri katkıdan dolayı teşekkür etti.

Ozan Balaban, “İki oyuncu da bizim için çok önemli. Bogdan genç yaşta buraya geldi ve biz O'nu evladımız gibi görüyor ve altyapımızdan yetişmiş gibi de kabul ediyoruz. Bogdan burada çok ciddi başarılara imza attı. Kendisini çok iyi bir şekilde geliştirdi ve genç yaşta da NBA'e gitti. Bu bizim için bir gurur. 'Ben Fenerbahçe'yi bırakmıyorum, sizden birisini oraya yolluyorsunuz. Bana yardımcı olun' dedi. Başkanımız, hocamız ve hepimiz değerlendirdik. Kendisi opsiyonu kullandı. Bogdan'a NBA'de başarılar diliyorum. İnşallah burada olduğu gibi orada da muvaffak olacaktır. Kendisine güvenimiz tam.

Udoh'u 2 yıl önce Los Angeles Clippers'tan getirmiştik. O dönemde NBA'de pek süre bulamıyordu ve Avrupa'yı denemek istedi, bize de güvendi. Udoh da çok karakterli bir oyuncu. Saha içinde olduğu kadar saha dışında da çok büyük katkıları oldu. 'NBA'den geldim NBA'e gidiyorum. Türkiye'deki yıllarımı ömrüm boyunca unutmayacağım. Avrupa'da da benim için Fenerbahçe'den başka bir yer söz konusu değil' dedi. Ona da teşekkür ediyoruz. Bizi orada iyi temsil edecekler. Tabii ki çok önemli oyuncular ama taraftarımız rahat olsun, endişelenmesinler. Biz 2 oyuncunun yerini mutlaka en iyi şekilde dolduracağız” diye konuştu.

Transfer çalışmalarına da değinen Asbaşkanımız Ozan Balaban, “Transferde Bogdanovic ve Udoh'un durumunun netleşmesini bekliyorduk. 15 Temmuz'a kadar NBA'de bütün oyuncuların durumu belli oluyor. Tabii ki bizim bir listemiz var. Fenerbahçe Doğuş olarak sezon sonunda hocamız bize Genel Menajer Maurizio Gherardini ile bir teknik rapor sundu. Başkanımız ve yönetim kurulumuzla oturduk; bütçelerimiz onaylandı. Çalışmalarımız sürüyor. Udoh'un kararından sonra mutlaka çok iyi en az Udoh kadar karakterli iyi bir 5 numara transferimiz var. Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini şu anda Amerika'da. NBA'e gidenler kadar, oradan dönen oyuncular da olacak. Orada bir çalışma yapıyoruz. Bogdanovic'in yerine de 2 numara transferimiz var. Bir iki gün içinde Onu'da açıklarız. Takımımız seneye aynı güçle iyi bir şekilde hazırlanıyor. Taraftarlarımıza şunu da bir daha belirtmek isterim. Bizim takımımızın şöyle bir özelliği de var. Biz yıldızlardan kurulu değil, maçın yıldızı olan bir takımız. Taraftarlarımız hiç endişe etmesinler. Önümüzdeki sene inşallah Belgrad'da olacak takımı hem bütçesel hem de teknik anlamda kuracağız” dedi.