Play-Off’ta Rakibimiz; Panathinaikos

07.04.2017

Play-Off’ta Rakibimiz; Panathinaikos

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın THY Euroleague Play-Off Çeyrek Final eşleşmesinde rakibi Yunan ekibi Panathinaikos oldu.

THY Euroleague'de bu gece oynanan maçların ardından çeyrek final eşleşmelerinin ikisi belli oldu. Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da oynanan maçta Barcelona Lassa'yı uzatmada 68-65 mağlup etmeyi başaran Fenerbahçemizin, Baskonia Vitoria'nın Zalgiris'e evinde mağlup olmasının ardından ligi 5. sırada bitirmesi kesinleşti. Böylece Fenerbahçemiz, deplasmamnda Maccabi Tel Aviv'i yenerek ligi 4. sırada bitirmesi kesinleşen Panathinaikos ile play-off turunda eşleşmiş oldu. İki takım Final Four'a kalabilmek için 5 maç üzerinden mücadele edecek. 3 maç kazanın Final Four'a kalacağı seride, ligi üst sırada bitirdiği için saha avantajı Panathinaikos'ta bulunuyor.

Bu akşamki sounuçların ardından bir diğer eşleşme de ligi 6 sırada bitirmesi kesinleşen Anadolu Efes'le, daha önceden ligi 3. sırada bitirmesi kesinleşen bir diğer Yunan takımı Olympiakos arasında gerçekleşti. Bu seride de saha avantajı Olympiakos'ta bulunuyor.

Diğer 2 çeyrek final eşleşmesi bu akşam ve gece oynanacak maçların ardından belli olacak.