Potanın Kraliçeleri Yarı Final Serisinde 2-0 Öne Geçti

06.05.2018

Potanın Kraliçeleri Yarı Final Serisinde 2-0 Öne Geçti

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Bilyoner.com KBSL Play-Off yarı final serisinin ikinci maçında Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin konuğu oldu. Rakibini 59-68 yenen Potanın Kraliçeleri seride 2-0 öne geçti ve final yolunda büyük avantaj elde etti. 5 maç üzerinden oynanan ve 3 maç kazanan ekibin adını finale yazdıracağı seride bir sonraki karşılaşma Çarşamba günü Ataşehir'de oynanacak.

Antakya Spor Salonu'nda oynanan müsabakaya Ekibimiz; Birsel Vardarlı Demirmen, Kelsey Plum, Kia Vaughn, Tuğçe Canıtez ve Anastasiya Verameyenka beşiyle başladı.

Karşılıklı basketlerin ardından Verameyenka, Plum ve Vaughn ile etkili olan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, çeyreği 17-19 üstün tamamladı. Ev sahibi takım ise ilk bölümde Bahar Öztürk ve L. Mitchell ile etkili oldu.

İkinci çeyrekte vites yükselten Potanın Kraliçeleri, farkı çift hanelere taşıdı. (19-32) Ev sahibi takımın 4-0'lık serisi sonrasında Valerie Garnier, mola aldı. (04:14) Son bölümde Kelsey Plum ve Tuğçe Canıtez ile sayılar Ekibimiz, soyunma odasına 31-37 üstün girdi.

Maçtaki yüksek mücadele üçüncü çeyrekte de devam etti. Çeyreğin sonuna doğru skor üstünlüğünü ele geçiren ev sahibi takım periyotu 49-48 önde tamamladı.

Dördüncü çeyreğe etkili başlayan Kadın Basketbol Takımımız, Kaptan Birsel'in elinden bulduğu sayılarla 49-53 öne geçti. (09.00) Kalan dakikalarda da oyunun kontrolünü elinde tutan Ekibimiz maçtan 59-68 galip ayrılarak, final yolunda büyük avantaj elde etti.

Fenerbahçe'de Anastasiya Verameyenka 19 sayı- 9 ribaunt- 6 asist, Kelsey Plum 18 sayı ve Kia Vaughn da 11 sayı- 7 ribauntla oynadı. Ev sahibi Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde ise Hind Ben Abdelkader 22 sayı üretirken, Leilani Mitchell 17 sayı ve Bahar Öztürk de 11 sayıyla mücadeleyi noktaladı.

Salon: Antakya

Hakemler: Mehmet Serdar Ünal, Orkun Yurtdaş, Ahmet Kemal Digilli

Hatay Büyükşehir Belediyespor: Özge Yavaş, Paris 8, Mitchell 17, Snytsina 1, Ben Abdelkader 22, Seda Deniz, Devran Tanaçan, Bahar Öztürk 11, Merve Aydın

Fenerbahçe: Birsel Vardarlı Demirmen 5, Vaughn 11, Plum 18, Verameyenka 19, Tuğçe Canıtez 4, Pelin Derya Bilgiç 4, Ayşe Cora 7, Dabovic, Esra Ural Topuz