PTT Erkekler Türkiye Kupası Basın Toplantısı Yapıldı

13.02.2018

PTT Erkekler Türkiye Kupası Basın Toplantısı Yapıldı

Sinan Erdem Spor Salonu'nda 14-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan PTT Erkekler Türkiye Kupası'nın basın toplantısı yapıldı. Takımımızı temsilen toplantıya Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile Çek oyuncumuz Jan Vesely katıldı.

Basın toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in yanı sıra; Fenerbahçe Doğuş, Anadolu Efes, Banvit, Beşiktaş Sompo Japan, Darüşşafaka Basketbol, Eskişehir Basket, Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ve Tofaş takımlarının temsilcileri ile TBF yetkilileri, davetliler ve basın mensupları yer aldılar.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in konuşmaların ardından başantrenörler ve oyuncular da kısa kısa açıklamalarda bulundular.

Böyle bir organizasyonun içinde yer almaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, "Umarız, basketbolseverler keyifli basketbol seyredecekler" dedi.

Başarılı oyuncumuz Jan Vesely de, "Tüm takımlara başarılar diliyorum, basketbolseverler için keyifli bir organizasyon olmasını istiyorum. Bir kupa daha kazanmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Açıklamaların ardından takımların temsilcileri, başantrenörleri, oyuncuları, federasyon yetkilileri ve turnuva sorumluları toplu halde basın mensuplarına poz verdi.

Türkiye Kupası'nın maç programı ise şu şekilde:

Çeyrek Finaller:

1. Maç: Eskişehir Basket – Darüşşafaka Basketbol (14 Şubat Çarşamba – 16:00)

2. Maç: Fenerbahçe Doğuş – Anadolu Efes (14 Şubat Çarşamba – 20:00)

3. Maç: Tofaş – Sakarya BŞB (15 Şubat Perşembe – 16:00)

4. Maç: Beşiktaş Sompo Japan – Banvit (15 Şubat Perşembe – 20:00)

Yarı Finaller:

5. Maç: 1. Maçın Galibi – 2. Maçın Galibi (17 Şubat Cumartesi – 14:00)

6. Maç: 3. Maçın Galibi – 4. Maçın Galibi (17 Şubat Cumartesi – 18:00)

Final:
7. Maç: 5. Maçın Galibi – 6. Maçın Galibi (18 Şubat Pazar – 18:00)