Rift Rivals 2017 Espor Turnuvası'nda Türkiye ve Rusya Mücadelesi Başlıyor

07.07.2017

Rift Rivals 2017 Espor Turnuvası'nda Türkiye ve Rusya Mücadelesi Başlıyor

Riot Games tarafından bu yıl ilki organize edilen "Rift Rivals 2017" kapsamında Rusya Espor Ligi LCL ile Türkiye Şampiyonluk Ligi'nin (ŞL) en iyileri 6-9 Temmuz tarihlerinde Rusya'nın Moskova kentinde karşı karşıya gelecek.

5 Farklı bölgenin en iyi takımlarının birbiriyle yarışacağı 5 farklı turnuva içeren Rift Rivals'in LCL-ŞL ayağında ülkemizi 1907 Fenerbahçe Espor takımımız ile birlikte Şampiyonluk Ligi'nin diğer güçlü ekipleri SuperMassive eSports, Crew e-Sports Club ve Team AURORA temsil edecek. Rusya adına ise Virtus.pro, Vaevictis eSports, M19 ve Vega Squadron takımları yarışacak.

Turnuva boyunca her takım diğer bölgenin takımlarıyla birer maç yapacak ve toplam 16 karşılaşmanın sonunda en iyi LCL ile ŞL takımları finalde karşı karşıya gelecek. Finali kazanan takım ise kendi bölgesinin şampiyonluğunu elde ederek kupanın sahibi olacak. 1907 Fenerbahçe Espor Takımımız turnuvanın ilk maçında 6 Temmuz Perşembe günü saat 17:00'de M19 ile karşılaşacak. İkinci maçını aynı gün saat 19:00'da Vaevictis eSports ile yapacak 1907 Fenerbahçe, 3. maçını 7 Temmuz Cuma günü 18:00'de Vega Squadron ile oynayacak. Takımımız, elemelerdeki son maçında ise 8 Temmuz Cumartesi günü saat 17:00'de Virtus.pro karşısında galibiyet arayacak.

Türk ve Rus takımlarının mücadelesine sahne olacak LCL – ŞL Turnuvasının yanı sıra diğer 4 Turnuvada mücadele edecek bölgeler ise şu şekilde oluşturulmuş durumda.

GÜNEYDOĞU ASYA – OKYANUSYA – JAPONYA
LATİN AMERİKA KUZEY – BREZİLYA – LATİN AMERİKA GÜNEY
NA LCS – EU LCS (KUZEY AMERİKA - AVRUPA)
KORE – LMS – ÇİN

Katılacağı ilk Uluslararası Turnuva olma özelliği taşıyan Rift Rivals 2017'de Espor Takımımız 1907 Fenerbahçe'ye ve tüm temsilcilerimize başarılar dileriz.