RIFT RIVALS'TA ŞAMPİYON 1907 FENERBAHÇE ESPOR

09.07.2017

RIFT RIVALS'TA ŞAMPİYON 1907 FENERBAHÇE ESPOR

Tüm faaliyetleri Derneğimiz tarafından gerçekleştirilmekte olan ve Türkiye'de ilk olarak "Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi" (KMF) liginde yer alan 1907 Fenerbahçe Espor Takımımız ilk sezonunda playoff maçlarını oynamaya hak kazanarak turnuvada yarı finale kalma başarısını göstermişti.

League of Legends'da Yaz Mevsimi'nin devre arasında ilk kez gerçekleştirilen, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye'yi Moskova'da karşı karşıya getiren Rift Rivals 2017'de Türkiye'den 1907 Fenerbahçe eSpor takımının yanısıra SuperMassive eSports, Crew e-Sports Club ve Team AURORA takımları da yer aldı. Ev sahibi Rusya adına Virtus.pro, Vaevictis eSports, M19 ve Vega Squadron takımlarının yarıştığı ve 6-9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvada oynadığı tüm maçlarda galip gelmeyi başaran 1907 Fenerbahçe Espor Takımımız Rift Rivals 2017'yi şampiyonlukla tamamladı.

İki ülke takımlarının birer kez karşı karşıya geldiği ve ülke temsilcilerinin arasında en çok galibiyet elde eden takımların final maçını oynamaya hak kazandığı turnuva boyunca karşılaştığı 4 rakibini de mağlup etmeyi başaran 1907 Fenerbahçe Espor Takımımız, namağlup unvanıyla çıktığı final maçında rakibi Vega Squadron'u 3-0 mağlup etti. Bu sonuçla 1907 Fenerbahçe Espor Takımımız katıldığı ilk uluslararası turnuvada Şampiyonluğa ulaşarak kupayı Türkiye'ye getirdi.


RIFT RIVALS 2017 FİNAL MAÇI