Roberto Soldado Otizm Farkındalığı İçin Raket Salladı

04.04.2018

Roberto Soldado Otizm Farkındalığı İçin Raket Salladı

Dünya Otizm Haftasında, kamuoyunun dikkatini otizme çekmek için, Tohum Otizm Vakfı ve İstanbul Büyük Kulüp tarafından düzenlenen 'Otizm Cup Tenis Turnuvaları' kapsamında İspanyol golcümüz Roberto Soldado, Türkiye'nin ilk ve tek lisanslı otizmli tenis oyuncusu Burak Erdoğan'a bir gösteri maçına çıktı.

29 Mart'ta başlayan ve 8 Nisan'a kadar sürecek olan Türkiye'nin ilk otizm farkındalık Tenis Turnuvası 'Otizm Cup' İstanbul Büyük Kulüp'te gerçekleşiyor. Bu kapsamda Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımımızın İspanyol golcüsü Roberto Soldado, Türkiye'nin ilk ve tek lisanslı otizmli tenis oyuncusu Burak Erdoğan'la bir gösteri maçı yaptı.

Soldado: “Otizmin ne olduğunu gayet iyi biliyorum”

Gösteri maçı öncesi açıklamalar yapan Roberto Soldado, “Burada olmak benim için büyük gurur. Sizler çok çalışan, çok mücadele eden insanlarsınız. Otizmin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Yanımızda çok iyi çalışan ve çok iyi yerlere gelmiş bir arkadaşımız var. Bu konuda ailelerin ve arkadaşların yardımı çok önemli. Buraya farkındalık yaratmak için geldim. İnsanların önünde hiçbir sınır yoktur” dedi. Biraz teniz oynamışlığının bulunduğunu söyleyen Soldado, “Şu ana kadar çıktığım en zor maçlardan biri olacak” diye ekledi.

Soldado: “Fenerbahçe asla pes etmez”

Basın mensuplarının şampiyonluk yarışı ile ilgili sorularını da yanıtlayan Soldado, “Fenerbahçe gibi bir kulüp hiçbir zaman pes etmez” dedi. Üzerlerinde çok büyük bir sorumluluk olduğunu, bu sorumluğu bilerek maçlara çıktıklarını, birbirleriyle oynayacak rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyeceklerini söyleyen Soldado, “Biz kalan tüm maçlarımızı kazanıp sezon sonunda ligin en üstünde olmak istiyoruz. Şampiyonluk için sonuna kadar mücadele vereceğiz. Kalan 7 maçtan 21 puan çıkartırsak şampiyon olabileceğimizi düşünüyorum. Evet çok zor ama biz elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Turnuvanın geliri otizmlilere

Turnuvada Soldado'nun dışında Milli Tenisçimiz İpek Şenoğlu, Çağla Büyükakçay ve 700 lisanslı tenisçi yer alıyor. tenisseverlerin ve otizmin farkındalık olduğunu kabul edenlerin yoğun ilgi gösterdiği bu turnuvadan elde edilecek gelir, 4 otizmli birey için bağışlanacak.