Samantha Bricio: Fenerbahçe’de oynamak, İstanbul’da yaşamak istedim

23.10.2018

Samantha Bricio: Fenerbahçe’de oynamak, İstanbul’da yaşamak istedim

Meksika milli takım formasıyla Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden yeni transferlerimizden Samantha Bricio, dün itibariyle İstanbul'a geldi. Çubuklu formayı giyen Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımımızın 24 yaşındaki yeni oyuncusu, burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

İlk açıklamalarını Resmi Sitemize yapan Meksikalı smaçör, “Böyle bir takımın parçası olmaktan dolayı onur duyuyorum. Taraftar sayısı çok fazla olan başarılı bir kulübe geldim. Fenerbahçe, Dünya ve Türkiye'deki en iyi kulüplerden biri. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Geçtiğimiz sezon İtalya takımı Imoco Volley Conegliano formasını giyen Samantha Bricio, takımımıza karşı oynadıkları Şampiyonlar Ligi grup karşılaşmasında taraftarlarımızla ilgili yaptığı gözlemlerini şöyle aktardı: “Taraftarlar çok tutkulu ve heyecanlıydı. Kazanmayı çok istiyorlardı. Takımlarının hep yanındalardı.”


Hedefinin Fenerbahçe forması altında CEV Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak olduğunu belirten başarılı oyuncu, “İki yıl boyunca İtalya'daydım. Orada da mutluydum ama burada oynamak ve İstanbul'da yaşamak istedim” diyerek sözlerini noktaladı.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar