ŞAMPİYONLUK LİGİ KIŞ MEVSİMİ BAŞLIYOR

19.01.2018

ŞAMPİYONLUK LİGİ KIŞ MEVSİMİ BAŞLIYOR

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi'nde 2018 Kış Mevsimi 20 Ocak Cumartesi günü başlıyor. Toplam 9 hafta sürecek mücadelenin ilk maçında 1907 Fenerbahçe Espor Takımımız, BAUSuperMassive eSports ile karşı karşıya gelecek.

Geçtiğimiz sezon finalinde BAUSuperMassive eSports takımını 3-0 mağlup ederek kuruluşunun ilk senesinde şampiyonluğa ulaşma başarısını gösteren 1907 Fenerbahçe, sezonun ilk maçında 20 Ocak saat 15.00'da rakibiyle bir kez daha karşılaşacak.

Aralık Ayı boyunca Kore'de oldukça verimli bir kamp dönemi geçiren takımımız, iki yeni transferle kadrosunu güçlendirdi. Berke "Thaldrin" Demir, Kim "Frozen" Tae-il ve Ege Acar “Padden" Koparal'ın oluşturduğu kadro yapısını yeni sezonda da koruyacak olan Espor takımımız, bu isimlerin yanına Team Aurora'dan Onur "Zergsting" Ünalan ve Amerika 1. lig ekiplerinden Team Dignitas'ta oynayan Lee "Chaser" Sang Hyun'u ekleyerek şampiyonluk yarışına başlıyor.

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi'nde 1907 Fenerbahçe Espor ile birlikte BAUSuperMassive eSports, Dark Passage.Dominos, Galakticos, HWA GAMING, Royal Bandits, Team AURORA ve YouthCREW olmak üzere toplam 8 takım şampiyonluk için mücadele edecek.

Bu sezonla birlikte önemli format değişiklikleri yapılan League of Legends Şampiyonluk Ligi'nde ilk dikkati çeken yeniliklerden biri sezon süresinin 7'den 9 haftaya çıkarılması. Yenilenen ligden düşme kurallarıyla birlikte mevsim finallerine kalan takımlar bir sonraki mevsim ligde kalmayı garantilemiş olacak. Şampiyonluk Ligi'ne yükselecek takımlar da çift eleme usulüyle yapılan turnuva ile belirlenecek. Tüm takımlar her gün birer maç yapacak ve puanlamalar tek maç üzerinden hesaplanacak. Karşılaşmalar Cumartesi ve Pazar günleri saat 15.00, Pazartesi günleri ise saat 18.00'da başlayacak. Yeni lig formatıyla ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni sezonda takımımızın oynayacağı tüm karşılaşmalar geçtiğimiz sezon olduğu gibi resmi web sitemiz 1907.org üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Son şampiyon 1907 Fenerbahçe Espor Takımımıza yeni sezonda başarılar diliyoruz.