Simon Cummins ve Michael Bolingbroke Sohbet Toplantımızın Konuğu Oldu

17.04.2018

Simon Cummins ve Michael Bolingbroke Sohbet Toplantımızın Konuğu Oldu

1907'li Saatler" etkinliklerimiz kapsamında düzenlediğimiz Sohbet Toplantılarımızın sıradaki konukları, uluslararası spor camiasının önemli isimlerinden Simon Cummins ve Michael Bolingbroke oldu.

Odgers Berndtson Küresel Spor Uygulaması Başkanı Simon Cummins ve Inter Milan, Manchester United gibi Avrupa Futbolunun önemli kulüplerinde CEO görevini üstlenmiş Michael Bolingbroke ile yaklaşık iki saat süresince spor kulüplerinin finansal yapısı ve yönetimi, saha içi ve saha dışında spor organizayonlarının tüm detayları üzerine kapsamlı bir sohbet gerçekleştirildi.

"Futbol Kulüplerinde "Yapılandırma, Değer Yaratma ve Uluslararası Başarı Hikayeleri" başlığı altında düzenlenen toplantımızda konuklarımız bilgi ve deneyimlerini üyelerimizle paylaşırken, Avrupa futboluna dair merak edilen soruları da yanıtladılar.

Etkinliğimizin sonunda söz alarak Simon Cummins ve Michael Bolingbroke'a katılımlarından ötürü teşekkürlerini sunan Dernek Başkanımız Sayın Ruşen Çetin, günün anısına hazırlanan plaketleri konuklarımıza takdim etti.


Simon Cummins Kimdir?
Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen Üst Düzey Yönetici Araştırma ve Değerlendirme şirketlerinden Odgers Berndtson bünyesinde Uluslararası Olimpiyat Komiteleri, Manchester City, Manchester United, Barcelona, İngiltere Futbol Federasyonu gibi önde gelen futbol kulüpleri ve spor federasyonlarının uluslararası büyüme, yeniden yapılandırma, kurumsallaşma, organizasyonel gelişim süreçlerine liderlik etmiştir. NBA, La Liga, Fransa 1. Ligi, Bundesliga gibi dünyanın önde gelen organizasyonları ile üst yönetim ekiplerinin kurulması ve bu yapıları hedeflenen noktaya taşıyacak kilit üst düzey yöneticilerin kazandırılması alanında birlikte çalışmaktadır.

Michael Bolingbroke Kimdir?
PWC'de başlayan finans ve denetim kariyerini takiben, spor dünyasına geçişi öncesinde Cirque du Soleil'de Başkan Yardımcılığını üstlenmiş; iş geliştirme, kârlılık ve operasyon yönetiminden sorumlu olmuştur. Son olarak İtalyan futbol kulübü Inter Milan'da CEO olarak klubün uluslararası platformda satış sürecini yürütmüş, öncesinde ise 2007-2014 yılları arasında Avrupa Futbolunun önemli kulüplerinden Manchester United'ın Operasyon ve Baş Finans Direktörü görevinde kurumsallaşma ve reorganizasyon süreçlerine liderlik ederek, performansın üst seviyeye taşınmasında kritik rol oynamıştır.