Skrtel: "Önümüzde 8 maç var ve her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum"

30.03.2018

Skrtel: "Önümüzde 8 maç var ve her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum"

Profesyonel Futbol Takımımızın başarılı futbolcusu Martin Skrtel; mili maç haftasını, Tayland ile oynanan hazırlık maçında yaşadığı sakatlığı ve ligin 27.haftasında Kayserispor ile deplasmanda oynayacağımız mücadeleyi Fenerbahçe Televizyonu'na değerlendirdi.

İyi bir milli maç haftasını geride bıraktığını belirten Martin Skrtel, Türkiye Ligi hakkındaysa, “Önümüzde 8 maç var ve her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Sözlerine mili maç arasını değerlendirerek başlayan Martin Skrtel, “Milli maç haftasında bir turnuvaya katıldık ve bu arayı 2 maç oynayarak geride bıraktık. Katıldığımız o turnuvayı da birincilikle tamamladık. Bizim için güzel bir haftaydı ve iyi geçtiğini söyleyebilirim.” dedi.

Slovakya ile Tayland milli takımları arasında oynanan hazırlık maçında, başına aldığı top darbesi sonrası yaşadığı sakatlığı da değerlendiren Skrtel, “Futbolun içinde yaşanabilen olaylar bunlar. Aslında ben, rakip oyuncuya baskı yapma düşüncesindeyim. O an onun, topu ters tarafa aktarmayı çalışacağını hiçbir şekilde düşünmedim. Nitekim rakip topa sert bir şekilde vurdu ve top benim çene altıma geldi. Açıkçası topun geldiği andan sonra da pek bir şey hatırlamıyorum. Daha sonradan videoyu izlediğimde çok kötü gözüktüğünü gördüm.” ifadelerini kullandı.

Takımımızın, ligdeki mücadeleyi istediği yerde noktalayabilecek güce sahip olduğunu da dile getiren başarılı futbolcu, “Önümüzde 8 maç var ve her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum. Lig halen her şeye gebe bir durumda, çünkü takımlar arasında seviye farkı çok azaldı, bunu görüyoruz. Her takım, her takımı mağlup edebiliyor. Sürpriz puan kayıpları yaşanabiliyor. Şu anda özellikle ligin üst tarafındaki takımlar da, birbirine çok yakın durumdalar. Bu nedenle, bu mücadele kıyasıya bir şekilde devam ediyor. Bizim tek isteğimiz; maçlarımızı kazanmak. Maç maç düşünmeliyiz. Her hafta o maça odaklanarak önümüzde bakmalıyız. Rakiplerimizin puan kaybedeceğine de inanmalı ve bunu dilemeliyiz. Bir kez daha altını çizmek istiyorum; her şey mümkün ve bu mücadeleyi istediğimiz yerde noktalayabilecek gücümüz var, bunun da mümkün olabileceğini düşünüyorum.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Martin Skrtel, Süper Lig'in 27.haftasında deplasmanda oynayacağımız Kayserispor karşılaşmasını, “Geçtiğimiz sezon Kayserispor'a 6 puan kaptırmıştık. Onları, sadece kupada yenmeyi başarmıştık. Bu sezon da ligin ilk yarısında kendi sahamızda oynadığımız karşılaşmada 3-1'den 3-3'e getirdiler skoru ve sahadan beraberlikle ayrılmak zorunda kaldık. Bizim için şanssız ve kötü bir akşam olarak değerlendirebileceğimiz bir akşamdı. Artık bu durumu değiştirmek istiyoruz. Kayserispor deplasmanından galibiyetle dönmeyi düşünüyoruz. Kolay olmayacak ve kesinlikle kolay bir rakiple oynamayacağız. Rakibimizi ciddiye almalıyız ve elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Nitekim ligin kalan kısmı da bizim için kolay olmayacak. İsteğimiz ve arzumuz, bu inancımızla, bu birlikteliğimizle beraber oradan 3 puanla dönmek.” diyerek sözlerini tamamladı.