22.05.2018

SÖZ ŞAMPİYONLARDA…

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın oyuncuları, Yakın Doğu Üniversitesi karşısında elde edilen zaferin ardından FB TV'ye açıklamalarda bulundu.


Ayşe Cora: "Başkanımıza, yöneticilerimize, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum"

O kadar mutluyum ki, dişim kırıldı ama şampiyon olduk. 32 dişimde feda olsun. Başkanımıza, yöneticilerimize, taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.

Kelsey Plum: “Şimdi kutlama zamanı”

“Fenerbahçe'de oynamaktan ve bu takımın bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Hem sezon içinde hem de bu maç özelinde iniş çıkışlarımız vardı ama bir arada kalmayı başardık ve şampiyon olduk. Geri düşmemize rağmen çok iyi savaştık ve şimdi kutlama zamanı.”

Birsel Vardarlı Demirmen: “İnşallah devamı da gelir”

“Çok mutluyum. Zor bir sezon geçirdik ama toparlanmasını bildik. Play-off'larda çok iyi bir karakter ortaya koyduk. Çok mutluyum kendi taraftarımız önünde şampiyon olduğumuz için. İnşallah devamı da gelir.”

Giorgia Sottana: “Daha fazla mutlu ve gurulu olmamın imkanı yok”

“Daha fazla mutlu ve gurulu olmamın imkanı yok. Oyunculuğumun genç yıllarında Fenerbahçe'ye karşı ilk oynadığımdan beri Fenerbahçe'de oynamak hayalimdi. O yüzden çok mutluyum. Evimizde bu kupayı kaldırdığımız için çok mutlu ve gururluyum.”

Kia Vaughn: “Şampiyonluk için çok mutluyuz”

“Takım arkadaşlarımla birlikte bu mücadeleyi verdiğimizden dolayı guruluyum. Pota altında Tilbe'nin de yokluğunda final serisinde Anastasiya Verameyenka ile birlikte 2 pota altı oyuncusu olarak oynadık. Eğer seri 5. maça gitseydi nasıl çıkartacaktık bilmiyorum. Şampiyonluk için çok mutluyuz.”

Tilbe Şenyürek: “Takım final serisinde muhteşem bir performans ortaya koydu”

“Ben final serisinde ve ligin ikinci yarısında sakatlığımdan dolayı çok fazla oynayamadım. O yüzden çok üzgünüm. Takım final serisinde muhteşem bir performans ortaya koydu. Kazandığımız için aşırı mutluyum. Fenerbahçe'deki ilk sezonumda kupayla başladım. Umarım kupayla devam eder.”

Esra Ural Topuz: "Çok mutlu ve gururluyum"

"Çok mutlu ve gururluyum. İlk şampiyonluğum. Seyircilerimiz bize çok büyük destek oldular."

Pelin Derya Bilgiç: "Şampiyonluğu hak ettik"

"Çok mutluyum. İlk şampiyonluğum. Bunu hak ettik. Özellikle son 2 aydaki tempomuzla. Yılmadıkça, çalıştıkça mutlaka kazanıyorsun. Herkese de bunu gösterdik."