Şükrü Saracoğlu Vefatının 64. Yıldönümünde Anılacak

26.12.2017

Şükrü Saracoğlu Vefatının 64. Yıldönümünde Anılacak

Eski Başbakan ve Fenerbahçe Başkanlarından, stadımıza da adını veren Mehmet Şükrü Saracoğlu, vefatının 64. yıldönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anılacak.

Fenerbahçeliler Derneği (FeDer) tarafından “Vefalı Taraftar” projesi kapsamında Şükrü Saracoğlu'nun 64. ölüm yıldönümü olan 27 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilecek anma etkinliği saat 11.00'da başlayacak.

Zincirlikuyu Mezarlığı Ana Girişinde saat 11.00'da buluşacak topluluk, daha sonra kabir başına geçecek. Burada M.Şükrü Saracoğlu'nun özgeçmişi okunacak ve duaların ardından etkinlik tamamlanacak.


FeDer yetkilileri, bir bütünlük sağlanması amacıyla, anma etkinliğine katılacakların Çubuklu Forma veya atkıyla gelmesi ricasında da bulundu.


M. Şükrü Saracoğlu

1934-1950 yılları arasında 16 yıl boyunca aralıksız Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanlığını yapan Mehmet Şükrü Saracoğlu, görev yaptığı dönem boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü'ne birçok sportif başarı kazandırdı. Mehmet Şükrü Saracoğlu ayrıca 22 Temmuz 1998'de adının verildiği Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Fenerbahçe Spor Kulübü'ne kazandırılmasında da önemli rol oynadı. İki dönem başbakanlık görevinde de bulunan Mehmet Şükrü Saracoğlu 1887 yılında İzmir'in Ödemiş ilçesinde doğmuş, 27 Aralık 1953 yılında İstanbul'da vefat etmişti.