Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’dan Açıklamalar

01.02.2018

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’dan Açıklamalar

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, 2-1 kazanılan Giresunspor maçının ardından önemli açıklamalar yaptı ve hakem kararlarına dikkat çekti.

Basın toplantısında öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Kocaman, ardından hakemlerle ilgili açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Zorlu bir maç oynadıklarını söyleyen Aykut hoca, “Süper Lig seviyesine yakın bir takım. Giresunspor bizden evvel kupada iki Süper Lig takımını eledi. Bunlardan bir tanesi ligin lideri Başakşehir idi. Hem rakibimizin kalitesi hem de zeminin ağırlığı maçın yakın geçeceğini gösteriyordu. Öyle de oldu. İyi başladık ve gole kadar da maçı iyi götürdük. İkinci yarıdan itibaren Giresunspor hem eşitliği sağlama, hem de öne geçmek için arzulu bir şekilde oynadı. Düzenimiz net değildi. Penaltı golüyle avantajlı bir skor aldık.” dedi.

Ardından hakem kararlarına değinen ve genel tabloya dikkat çeken Kocaman, “Özellikle bizim taraftarlarımızın belli bölümlerde bu net şekilde lanse ediliyor. Bir taraftan Ozan, bir taraftan Valbuena hikayesi gündeme getirilerek; ortasına da Aykut Kocaman konularak, bir şey yaratılmaya çalışılıyor. Diğer taraftan başka hikaye de; aynı pozisyonlarda bu kartlar neden rakiplere verilmiyor? Niye bize veriliyor, demiyorum. Bunu çok merak ediyorum. 1. dakika sarı kart. Doğrudur, hiçbir itirazım yok. Aynı davranış ve çok daha ağırları; hakemlerin gözleri kapanıyor. Görmüyorlar. Fenerbahçe'de net bir şekilde görebiliyorlar. Karabükspor maçında hakem Alper Ulusoy. 3 oyuncumuz kart sınırında. Çat, çat, çat. Sanki seçilmiş gibi. Çok net. Konya deplasmanına stopersiz gidiyoruz. Trabzon'da oynuyoruz. Ayağa basma falan da değil. Direkt baldıra basıyor ve ayağını çeviriyor. Bırakın faulü, sakatlamaya yönelik bir hareket. Ülkenin en güvenilir hakemleri bunu görmüyorlar. Kimsenin hakkına hukukuna saldıracak bir yapım yok. İstediğim tek şey biraz daha düzen, biraz daha adalet. Mümkün olduğu kadar biraz daha görmeleri. Çok net gözüküyor. Daha önceden de söylemiştim. Beşiktaş'ı yendiğimiz maçtan sonra neden Beşiktaş'ı yendik diye linç edildik. Akhisar maçında infaz yerine getirildi. Pek çoğu bana ahlaksızca saldırmaya çalışırken, umut vermeye çalışıyorum. Bizim bir şeyleri elde etmemiz zor gözüküyor. Bizim hakemleri yenecek gücümüz yok. Ya da bu organizasyonu geçecek gücümüz yok. Ne olacağını da bilmiyorum. Çocuklar sonuna kadar büyük çaba gösteriyorlar. Bizim çabamız bir yere kadar. Fenerbahçe'ye karşı enteresan bir durum var” diye konuştu.