Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’dan Açıklamalar

29.04.2018

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’dan Açıklamalar

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Kasımpaşa maçından sonra değerlendirmelerde bulunurken, maça çıkmayacağını açıklayan Beşiktaş ile ilgili de konuştu.

Kritik bir haftayı geride bıraktıklarını söyleyen Aykut Kocaman, “Ligin sonuna gelirken en kritik hafta olarak gözüküyordu. Yarın oynanacak olan derbi var ve Başakşehir, Osmanlıspor deplasmanında. Bu akşam kazanırsak diğer maçların anlamı olacaktı. Maç öncesinde de söylediğim gibi; iç sahada 2 gol atabilen ve 1.5 civarı gol yiyen ısrarlı bir takım karşısında oyunu oynanması gerektiği gibi oynayamadık. Hızlı ataklar yaptılar. Biraz eksik kaldık. İlk yarıda 4-5 doğru atak şansı bulabildik ve 1 tanesini atabildik. İkinci yarıda Kasımpaşa agresif oyunla golü buldu. Golden sonra biraz daha iyi olmasını beklediğimiz Şener'in golü bizi ayakta tuttu. Sonrasında farkı arttırmayı başardık. İlerleyen haftalar için önemli bir rüzgar aldık. Bu nereye kadar gidecek, yarınki maçı bekleyeceğiz. 1-1'den sonra insiyatif almak zorundaydık. Aynı takım devam etseydi büyük ihtimalle aynısı olma ihtimalini barındırıyordu. Şener'in harika golü maçın seyrini düşürdü. Sonrasında Kasımpaşa geniş alanda oynadı. Bu alanı kullanan oyuncularımız vardı. Goller geldi" diye konuştu.

Beşiktaş'ın aldığı kararla ilgili soru üzerine Kocaman, “Tamamen hislerimle söylüyorum. Beşiktaş'ın maça çıkmayacağını düşünmüyorum. Maça çıkmamak gerçekten kuvvetli bir karar. 'Nasıl olsa sahaya çıkmayacaklar' diye bizim tarafı yumuşatmak için olabilir, hem de farklı birtakım yerlere mesajlar gönderiliyor diye görüyorum. Kişisel olarak bu tabii ki, yanılgıya da uygun. Çok net söylüyorlar gelmeyeceğiz diye. Bana pek inandırıcı gelmiyor açıkçası. Aslında olması gereken oldu. Sahadan çekilen Beşiktaş'ın hükmen mağlup olmasıydı esas olan. Tüm kanıtlar bunu gösteriyor. Hakemin maçı tatil etmek için zorlama karar vermesi, Beşiktaşlı oyuncuların çok erken saha dışına çıkması. Şenol Hoca'nın başının yarıldığı söylenen yerde soyunma odasına giderken başı yarılmadığı halde buna istinaden tatil edilmesi. Ben o gün spor adamı olarak seslendirmedim. Arsızlıkta bulunmadım. Beşiktaş'ın bizi yenme şansı da var. Hesap sahada kesilir. Çıkar yenerse bizi ilk kutlayan ben olacağım. Bu benim kişisel görüşüm. Oynamayacakları bana inandırıcı gelmiyor" dedi.