Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’dan Maç Sonu Açıklamaları

13.07.2017

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman’dan Maç Sonu Açıklamaları

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Portekiz temsilcisi Sporting Lisbon ile oynadığımız maçın ardından yaptığı açıklamada; hazırlık maçlarımızın zorluk seviyesine dikkat çekerken, takımın her geçen gün daha iyiye gideceğini de belirtti.

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman'ın açıklamaları şu şekilde:

Oynayacağımız maçların hepsi de birbirinden zorlu, öncelikle bunu söylemeliyim. Bunun avantajları ve dezavantajları olacak. Dezavantajları, kuşkusuz insanların beklediği skorla ilgili ancak diğer taraftan 27 Temmuz'da oynayacağımız ilk resmi maçımıza doğru giderken özellikle buradan alacağımız veriler bizim için çok daha önemli. Bugün ilk maça oranla özellikle 65-70 dakikalık bölüm son derece iyiydi. Temel problemlerden bir tanesi olarak duran toplar gözüküyor. Ancak ana takıma döndüğümüz andan itibaren daha iyi olacağını düşünüyorum. Oyundaki saldırgan halimiz nispeten daha iyiydi, özellikle de son 20-25 dakikalık bölüme kadar. Onun dışında söylenecek çok fazla bir şey yok. Bu oyunu biraz daha biraz daha geliştirerek ilk resmi maçımıza kadar nispeten iyi ama 1,5-2 aylık süreçte tam kıvamına gelecek duruma getireceğimizi düşünüyorum.”

“Bunlar hazırlık maçları. Esas olan hem oyunu oturtmaya hem de oyuncuların fiziksel gelişimlerini tamamlamaya çalışmak. İlk maçta bu oyuncular yoktu, çünkü henüz 2 gün antrenman yapmışlardı. Bugün Nabil Dirar da ilk defa takımla beraber oldu. O da 45 dakika oynadı, diğer maçta da 60-65 dakika. Yavaş yavaş son iki maça doğru bir aksilik de olmazsa 75 ile 90 dakika arasında götürmek yani başlatmayı düşündüğümüz takıma doğru giderken buraya doğru götürmek. Hem birbirlerine olan uyumu sağlamak hem de maç temposunu yakalamayı istiyoruz. Roman'ın sakatlanmasından dolayı bir takım değişiklikler yapacağız ama hazır olmayan oyuncuları, geç katılan oyuncuları bu kadar sert maçlara doğru sokarken onlara biraz daha zaman tanımak dikkat ettiğimiz şey.”

“Bu maçlar bize eksiğimizi gösterecek. Son derece güzel şeyler aldığımızı söyleyebilirim. Bir taraftan var olan oyuncu grubuyla tamamlayacağımız şeyler var, bir taratan da transferler ile tamamlayacağımız şeyler var. Bu maçlar da o verileri verecek bize.”

“70 dakikalık takım son derece kuvvetli bir takım olarak gözüküyor. Bu takım üstüne en az yüzde 30, yüzde 40 koyacak bir takım olarak duruyor. Esas olan yoldan dönmemek. Buradaki özgüven de bizi yukarı çıkaran en önemli parametrelerden biri olacak.”