Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman T.M. Akhisarspor Maçını Değerlendirdi

05.03.2018

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman T.M. Akhisarspor Maçını Değerlendirdi

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, ligin 24. haftasında Teleset Mobilya Akhisarspor ile oynadığımız karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa ilk olarak maçı değerlendiren Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, “İstemediğim senaryonun olduğunu gördüm. Özellikle maça giriş bizim için problemli olabilirdi, aynen öyle oldu. Yediğimiz gol de dahil olmak üzere sezon boyunca sıkça rastladığımız maçlardan biri gibi oldu. İlk iki gelen top kalede golle sonuçlandı. Sonra düzeltmek için çaba, çaba, çaba… Sonuçlandıramadığımız çabalar. Maç öncesinde korktuğum şuydu; Maç içine girene kadar Akhisarspor hızlı ataklarla sonuca gitmeye çalışacaktı. 20-25 dakikalık bölüm tehlikeliydi, burayı atlatabilmek çok önemliydi. En kötü senaryo gerçekleşti. Frikik golüyle geri düştük. Sonra toparlandık, büyük bir baskı kurduk ancak skora çeviremeden yine bir kontra atak golü, -golden sonra kaleye gelen ilk top- ikinci gol oldu. İlk yarının sonuna kadar ki süreci söylememek lazım… İkinci yarıyla beraber daha fazla oyun düzeninin bozulduğu şuursuz bir düzene girdi. Temelde bu sezon oynadığımız maçların bir benzeri gibi oldu. En önemlisi maç öncesi söylediğim şeyin sezona da yayılması. Kontrolü kaybettik. Lider ve takipçisiyle aramızdaki puan farkı 1 maçtı, şu anda 2 maça çıktı. Açıkçası bu saatten sonra kendi elimizde değil. En kötü tarafı bu. Elimizde olan direksiyonu kaybettik. Bundan sonra rakiplerin kaybetmesini beklemekten ve kazanmaya başlamaktan başka çaremiz yok” dedi.

Mağlubiyetlerin takımı moral anlamında etkileyebileceğini belirten Kocaman, “Ne kadar profesyonel de olsalar, sporcular da insan. Hem zihinsel hem de ruhsal olarak inişler ve çıkışlar oluyor. Başarı ve onun getirdiği haz, bir hafta sonrayı bir an evvel gelsin diye beklediğiniz bir dönem olarak geçirtiyor. Bu tip durumlarda gruplar sahaya çıkmakta zorlanıyor. Bu da başarıya giden yoldaki pek çok şeyi değiştiriyor. Arka arkaya alınan iki mağlubiyet şu anda kolay bir durum değil” ifadelerini kullandı.

Son olarak oyuncuların bireysel hataları sonucu gördüğü kartlarla ilgili konuşan Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, “Yapılacak fazla bir şey yok. Esas olan oyuncuların bu konudaki zihinlerinin daha açık olması. Bunu nasıl çevirebirilsiniz? Oynatmama ya da benzeri şekilde para cezalarıyla.. Bunlar tecrübeli oyuncular. Bunun farkında değillerse ki geçen haftaki maç diğerlerine oranla bakılınca affedilir gibi değildi. Onun dışındakilerde biz de konuşuyoruz, anlatıyoruz, söylüyoruz. Onlar da farkındandır ama ne söylersem boş. Saha içindeki bireysel hatalar, aynı zamanda davranış hataları da sezon içinde her tarafıyla olumsuzdu bizim için” diyerek sözlerini tamamladı.