Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Trabzonspor Maçı Hakkında Konuştu

21.08.2017

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Trabzonspor Maçı Hakkında Konuştu

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, 2-2'lik Trabzonspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, “Kötü bir hafta oldu diyebilirim. Göztepe maçıyla başlayan Vardar maçıyla devam eden bir süreçti. Bugün de tamamladık seriyi. Seriden kastım 3 maçta 6 gol yedik, 4 tane attık. Yaklaşık 25-30 tane net gol pozisyonu, 75-80 arası orta, 50 civarında şut… 2 puan ve 2-0'lık mağlubiyet. Kötü bir hafta. 6 tane hatalı gol çok hem şaşırtıcı hem de üzüntü verici. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş standardındaki takımlarda böyle hatalar olmaz. Bu da bizim başımıza geldi. Artık son olur diye tahmin ediyorum. Böyle bir maçtan sonra en azından yenilmeden ayrılmak teselli veriyor, çünkü maçın dengesi çok kaçtı. Trabzonspor'un iki haftayı kırmızı kart görmeden geçirmesi hakikaten işin başka ilginç boyutu. 28 tane verilen faul var, verilmeyenleri saymıyorum. 43 dakika top oyunda kalmış, o işin farklı bir boyutu. Sadece Onur'un sakatlığında 2 ya da 2,5 dakikalık bir şey gözüküyordu. Bütün bunları yan yana getirdiğimizde kötü bir hafta geçirdiğimizi söyleyebilirim. Vardar maçına ve turu geçmeye odaklanıp ondan sonra Gençlerbirliği ile beraber takımı nefes alabileceği bir seviyeye taşımak en büyük amacım.”dedi.

Takımın genel performansını değerlendiren Aykut Kocaman, “Herkesin gördüğü bir gerçek var ortada. Volkan'ın şansız bir dönem yaşadığı gerçek. Aynı şey 3-4 gün önce Kameni için de geçerli. Bu takımın bir durumu gibi gözüküyor. Sadece Volkan üzerinden konuşmanın bir anlamı yok. Ancak kalecilerimiz açısından sıkıntılı bir dönem olduğu gerçek.” ifadelerini kullandı.

Son olarak Vardar ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi play off turu rövanş maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, “Zor olacağı bir gerçek. Ev sahibi olmanın avantajıyla gol yemeden 2 farlı skor elde ettiler. Çevirebilecek gücümüz var. Çok net bir şekilde gözüküyor, iradesi yüksek bir takım var. Bu takım son derece güçlü bir şekilde gelecek. Çok kaliteli oyuncular var ve onların takıma katılımıyla hem oynama hem de atabilme kapasitesi çok artacaktır. Aynı zamanda çok isteyen bir takım var. İsteyen bir grubumuz var. Bugün seyircimize teşekkür ederim.” diyerek sözlerini noktaladı.