12.01.2019

Yeni Yıla Merhaba

1907 Fenerbahçe Derneği Yeni Yıla Merhaba gecesi, Kulübümüz Başkanı Sayın Ali Y. Koç ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin yanı sıra 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımımızın sporcuları, çok sayıda üyemiz ve misafirlerinin katılımıyla Levent'te bulunan Dernek Lokalimizde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı geceye canlı performanslarıyla solist Evrim Özkaynak ile DJ Hüseyin renk kattı. Gecenin açılış konuşmasında geride bıraktığımız yılın Camiamız ve Derneğimiz adına kısa bir değerlendirmesini yapan Başkanımız Ruşen Çetin, oldukça yoğun ve zorlu bir seneyi geride bıraktığımızı belirterek sözlerine başladı. Başkanımız konuşmasına şöyle devam etti;

"Kuşkusuz camiamız adına 2018'in en önemli gelişmesi, uzun yıllar Derneğimiz Başkanlığını yürüten Sayın Ali Koç'un, Kongre üyelerimizin takdiriyle Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçilmesi oldu. Değerli başkanımızla uzun yıllardır 1907 Fenerbahçe Derneği çatısı altında çalışmış ve “tüm spor branşlarında zirvede yer alan Fenerbahçe" hayalini paylaşan biri olarak kendisine bu meşakkatli ve uzun yolda bir kez daha başarılar diliyorum. 1907 Fenerbahçe Derneği, kuruluş ilkeleri doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücüyle Kulübümüzün yanında olmaya, tüm imkanlarıyla Fenerbahçe'mize hizmet etmeye devam edecektir.

2018, Derneğimiz adına önemli gelişmelerin yaşandığı, üyelerimizle etkileşimlerimizin daha da arttığı verimli bir seneydi. Öyle sanıyorum ki bunların arasında en önemlisi, şu anda da aramızda bulunan 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Takımımızın ailemize katılması oldu. Önceki etkinliklerimize katılan misafirlerimiz hatırlayacaklardır, Derneğimizin geçmiş dönem faaliyetlerinden bahsederken her zaman altını çizdiğimiz, gururla vurguladığımız bir Basketbol tecrübemiz var. Bugün Dünya'nın En Güzel Takımı olarak bildiğimiz Fenerbahçe Beko'nun, 1993-97 yılları arasında yönetimi 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından üstlenilmişti. Fenerium'un kuruluşuna vesile olan sponsorluk anlaşmaları, tv yayın anlaşmaları vs. bu alanda pek çok ilke imza atılarak yeni gelir kalemlerinin oluşturulduğu, takımımız adına oldukça verimli bir dönem olarak hafızalarımızda yer etti. İnanıyorum ki 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar takımımız da tıpkı Fenerbahçe Beko gibi kısa zamanda kupalara ambargo koyacak bir takım haline gelerek camiamıza şampiyonluklar kazandıran şubelerimizden biri olacaktır. Bu yolda hepinizi takımımıza destek olmak üzere salonlara davet ediyorum.

Geride bıraktığımız senenin Derneğimiz adına en önemli organizasyonlarından biri de "Kalpleri Fetheden Renkler" oldu. Üyelerimizin ve taraftarlarımızın değerli katkılarıyla Fenerium'dan satın alınan Formalar, ülkemizin batısından doğusuna pek çok ilimizde köy okullarına ve engelli kardeşlerimizin eğitim gördüğü kurumlara ulaştırıldı. Elimizden geldiğince yönetim kurulu ve dernek üyelerimizle bu ziyaretlere iştirak etmeye çalıştık. Fenerbahçe forması hepimiz için çok değerli ancak hediye ettiğimiz kardeşlerimizin yüzlerindeki ifade bambaşkaydı, bunu kelimelerle anlatmak gerçekten çok zor. Mutluluk, minnettarlık, gurur… Onlar için bir hediyeden çok daha fazla şey ifade ediyor. Bu mutluluğa sizlerin vesilesiyle ortak olmaktan ötürü son derece gururluyuz. Şu ana kadar 3.000'den fazla formanın dağıtımını gerçekleştirdik. Üyelerimizin desteğiyle bu sayıyı artırarak, kampanyamızı 2019 yılında da sürdürmek niyetindeyiz.

Dilerim 2019 yılı Camiamız ve Derneğimiz adına büyük başarıların kazanıldığı, önemli çalışmalara imza atılan, akıllarda hep güzelliklerle hatırlanacak bir yıl olarak tarihe geçer. Sözlerime son verirken sizlere en içten teşekkürlerimi sunuyor, hepinize sağlık,mutluluk ve sarı lacivert başarılarla dolu günler diliyorum."

Başkanımızın konuşmasının ardından sahne alan Evrim Solmaz'ın şarkılarıyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden davette, bugün yeni yaşlarını kutlayan üyelerimiz Ateş Bakan, Barış Yardımoğlu, Burhan Karaçam, İlker Arslan ve Melih Yalçın için sürpriz doğum günü pastası kesildi.