Yüksek Divan Kurulu Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı

29.04.2017

Yüksek Divan Kurulu Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Nisan ayı olağan toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde Vefa Küçük başkanlığında yapıldı. Toplantıya Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

Toplantı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Kulübümüzün kurucuları, vefat eden yönetici, üye, sporcu ve taraftarları ile vatan uğrunda verdiğimiz şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı.

Vefa Küçük: “İftihar edeceğimiz sonuçlar aldık”

Vefa küçük, “Kulübümüzün içinde bulunduğu şartlarda, sportif faaliyetlerde, futbol takımı ve şubesi hariç diğerlerinde memnun olacağımız iftihar edeceğimiz sonuçlara ulaştık. Erkek ve kadın basketbol takımlarımız kendi branşlarında ve Euroleague'de son derece başarılı sonuçlar almışlardır. Kadın ve erkek voleybol takımlarımız bizlere gurur veriyor. Diğer tüm branşlarda çok başarılı sonuçlar, ferdi sporlarda madalyalar aldık.

3 Mayıs'ta kulübümüz 110. Kuruluş yıldönümünü kutlayacağız büyük Atatürk'ün Kulübümüzü ziyaretinin yıldönümünü kutlayacağız. Dereağzı'nda tören düzenlenecek. Hepinizi bekliyorum” dedi.

Şekip Mosturoğlu: “Mücadelenin sonunu göremeyen dava arkadaşlarıma rahmet diliyorum”

Vefat eden üyelerin isminin okunmasının ardından Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu okudu. Mosturoğlu, “3 Temmuz sürecinin ilk gününden beri sizleri bilgilendirdik. Eziyet dolu günler yaşadığımız süreçte ceza yargılanmasının son günlerine gelindiğini düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı beraat kararlarının onanmasını istedi ve dosyayı Yargıtay 5. Dairesi'ne gönderdi. Umuyoruz ki 5. Daire de dosyayı kısa sürede ele alacaktır ve büyük Fenerbahçe Camiasının beklentisi olan beraat kararlarının onanması gerçekleşecektir. Ben başından beri bizimle birlikte mücadele eden ancak sürecin sonunu göremeden ahirete göç eden tüm dava arkadaşlarıma da rahmet diliyorum” dedi. Fenerbahçe'ye kumpas kuranların yargılanmasının devam ettiğini, 12 mayıs olayları ille soruşturmanın sürdüğün ve Kulübümüzün uğradığı maddi ve manevi kayıplara ilişkin ulusal ve ulslararası çalışmaların devam etiğini belirten Mosturoğlu, “Başvurularde sizleri de bilgilendireceğiz” dedi.

Mosturoğlu: “Türkiye'nin en sağlam mali yapısına sahip kulübüyüz”

Mosturoğlu, “Bugün geldiğimiz noktada hiçbir kurum ve kuruluştan destek almadan bir çok gayrimenkulle Türkiye'nin en sağlam mali yapıya sahip kuruluşuyuz. Tüm illerdeki gayrımenkullere ilişkin imar çalışmaları devam ediyor” dedi.

Mosturoğlu: “Üniversitenin faaliyetlerini önümüzdeki yıl başlatmayı planlıyoruz”

Üniversitenin önümüzdeki yıl faaliyete başlamışı konusunda yoğun bir çaba gösterildiğini belirten Mosturoğlu, “Amacımızı bu sene içinde başlamak. Bu konudaki çalışmaların bu ay içinde sonuçlanmasına bekliyoruz” dedi.

Mosturoğlu: “Tüm şirketlerimiz başarılı”

Üyelik ve temsilci üyelik sayısının hızla artmasını, üyelerin yaratacağı güçle kimseye muhtaç olmayan bir ekonomik yapıya kavuşmayı istediklerini belirten Mosturoğlu, “Tüm şirketlerimiz başarılı. Fenerbahçe Kolejimize yoğun bir talep var ve tam doluluk devam edecektir” dedi. Mosturoğlu, Çocuk ve Gençlik Kulübüyle kundaktan Fenerbahçeli nesiller ve kuşaktan kuşağa geçen Fenerbahçeliler amaçlanmaktadır” diyen Mosturoğlu, Tüm taraftarlarımızı veri tabanında yer almak için formları doldurmaya davet etti.

Mosturoğlu: “Basketbol takımına güveniyor ve şampiyonluğu hak ettiğine inanıyoruz”

Sportif konulara değinen Mosturoğlu, “Profesyonel Futbol Şubemiz şampiyonluk yarışında geri kalmıştır. Bu kabul edeceğiz bir durum değildir. Bu sebeplerin gelecek sezonlara için tekrarlanmaması için çalışmalar yapılmaktadır. Artık takımın Türkiye Kupasını alması şampiyonlar ligi gerekliliktir. Taraftarlarımızdan beklentimiz basketbolda olduğu gibi tribünlere gelerek takımı desteklemeleridir” dedi. Mosturoğlu, “Basketbol takımıma güveniyor ve şampiyonluğu hak etiğine inanıyoruz” dedi. Mosturoğlu diğer şubelerin de faaliyetleri hakkında da bilgiler vererek konuşmasını tamamladı.

Denetim Kurulu Raporu Okundu

Denetim Kurulu raporunun okunmasının ardından, üyelerin yoğun talebi üzerine Başkanımız Aziz Yıldırım kürsüye gelerek bir konuşma yaptı (http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=55549). Kurul üyelerinin yaptığı görüş, öneri ve bilgilendirmeleri içeren konuşmaların ardından, yaz sezonunda havuzlarda uygulanacak fiyatlar konusunda Yüksek Divan Kurulu'nun Yönetim Kuruluna önerdiği fiyatların oylanmasıyla ve kabul edilmesiyle toplantı sona erdi.