Zeljko Obradovic Brose Bamberg Galibiyetini Değerlendirdi

10.02.2018

Zeljko Obradovic Brose Bamberg Galibiyetini Değerlendirdi

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Brose Bamberg maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Galibiyeti değerlendirerek sözlerine başlayan Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “Her maç olduğu baştan sona önemli bir maçtı bizim için. Maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştık, özellikle de Brose'nin, Panathinaikos'a karşı oynadığı son maça göre. Maç arasında bazı farklar vardı; özellikle de Almanya'da oynadığımız maça bakarsak... Bunu anlamaya çalıştık ve birçok dakika iyi basketbol oynadığımıza inanıyorum. Çok fazla iniş-çıkışlar oldu. Kazandık ama çok daha fazla sayıyla kazanabilirdik. Brose iyi bir takım ve ilk yarıda savunma anlamında farklı bir oyun ortaya koydular. Bizim için önemli bir galibiyet oldu. Oyuncularımı tebrik ederim. Taraftarlara da bu güzel atmosfer için teşekkür ederim.” dedi.

"Bir sonraki maçı ona göre hazırlayacağım. 1 kişilik değil, 5 kişilik bir taktik hazırlayacağım. Sadece 1 oyuncuya karşı çalışma olmaz, hep 5'e 5'tir. Eşleşmeleri de ona göre hazırlarız. Sahanın diğer kısmı da var. Bunu konuşmak için biraz geç tabii."

Her zaman doğru kararlar vermeye çalıştığını ifade eden Başantrenörümüz Obradovic, “Benim işimin en önemli parçalarından biri karar vermek. Ben, takımım ve kulübüm için en iyisi neyse onu yapmaya çalışıyorum. Çok iyi oyuncularım var ve hepsi oynamayı hak ediyor. Keşke mümkün olsa da hepsine zaman verebilsem.” şeklinde konuştu.

“Çok detaya girmeden; 13 yıl boyunca çalıştığım bir kulüp ve Panathinaikos'suz bir EuroLeague imkânsız. Hala çok seviyorum."

Son olarak taraftarlar tarafından başlatılan kampanya hakkında konuşan Zeljko Obradovic, “Çok güzel bir şey. Tebrik ederim. Bütün samimiyetimle ve içtenliğimle onlara yardımcı olmak isterim.” diyerek sözlerini noktaladı.